Spotkanie autorskie z Joanną Jax

We wrześniu Filię nr 61/62 Biblioteki Miejskiej w Łodzi  odwiedziła p. Joanna Jax. Na spotkaniu autorskim zorganizowanym w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki p. Joanna opowiedziała o swojej twórczości, przyzwyczajeniach, sposobie  pracy, inspiracjach, a także o swoich nowych książkach. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań oraz zakupienia książek z autografem artystki. Spotkanie zostało przygotowane we współpracy
z Filiami nr 55 oraz 58 Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Spotkanie autorskie ze Stefanem Turschmidem w Filii nr 61/62 Biblioteki Miejskiej w Łodzi

25 listopada do Filii nr 61/62 Biblioteki Miejskiej w Łodzi przyjechał p. Stefan Türschmid, autorü takich powieści historycznych jak: "Czwarty czerwony", "Mrok i mgła", "Ikony" czy "Tancerz". W trakcie spotkania pisarz opowiedział nie tylko o swoich książkach, warsztacie pracy, inspiracjach oraz ulubionych powieściach, ale również przedstawił ciekawe i zarazem zawiłe losy swojej rodziny. Zaproszeni goście zadawali liczne pytania Panu Stefanowi, na które ten chętnie odpowiadał. Na zakończeniu spotkania można było zakupić książki z autografem
i specjalną dedykacją od autora.

Spotkanie z Zofią Stanecką

W poniedziałek 18.09.2017 r. bibliotekę odwiedził wyjątkowy i bardzo oczekiwany gość. Była nim – Zofia Stanecka.

Pani Zofia opowiedziała dzieciom, w jaki sposób powstaje książka. Co robi pisarz, a co ilustrator? Gdzie można pisać teksty do książek? itp. Swoje wypowiedzi obrazowała wykonanymi własnoręcznie ilustracjami.

Przybliżyła też słuchaczom postać bohaterki swoich książek – Basi. Basia jest przedszkolakiem i uwielbia zakładać ubrania, która posiadają wzór w paski.

Pani Zofia Stanecka, nie tylko przeczytała fragment książki o przygodach małej dziewczynki, ale także zaprosiła dzieci na krótkie przedstawienie, w którym wystąpiła Basia i jej tata.

Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni także do zabawy w wyobraźnię. Ich zadaniem było stworzenie i namalowanie własnej historii na kartce białego papieru.

W spotkaniu autorskim brały udział dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 137 Integracyjnego. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone, zarówno książkami autorstwa Zofii Staneckiej, jak i jej osobą.

Spotkanie autorskie z p. Pawłem Wakułą

W dniu 8.10.2018 r. gościliśmy w Filii nr 61 BMwŁ p. Pawła Wakułę-autora  takich książek dla dzieci jak: "Jagiełło pod prysznicem" czy "Piastowskie Orły". Na spotkanie przybyło 37 osób.  Paweł Wakuła nie tylko opowiadał o swoich książkach, ale także zadawał dzieciom różne pytania, wymyślał ćwiczenia oraz wykonywał ilustracje do opowiadanych przez siebie anegdot. Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupienia książek wraz z dedykacją i ręcznie wykonanymi rysunkami przez autora. Uśmiech

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Dnia 12 września 2016r w Filii nr 9 odbyło się spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską. W spotkaniu brały udział dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr149 oraz uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr193.

Dużą niespodzianką dla wszystkich było pojawienie się drugiego gościa, a mianowicie pani Malwiny Kożurno, która jest lektorem.

Podczas spotkania pani Renata Piątkowska opowiadała o bohaterach swoich książek, a pani Malwina czytała fragmenty tych książek. Dzieci były zachwycone. Słuchały z ogromnym zainteresowaniem. Obie panie szybko nawiązały dobry kontakt z uczestnikami spotkania. Pojawiało się mnóstwo pytań dotyczących zainteresowań i pracy naszych gości. Zarówno pani Renata jak i pani Malwina bardzo chętnie odpowiadały na wszystkie pytania.

Po zakończeniu spotkania można było kupić książki autorstwa Naszego Gościa i otrzymać autograf z dedykacją.