Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z p. Pawłem Wakułą

W dniu 8.10.2018 r. gościliśmy w Filii nr 61 BMwŁ p. Pawła Wakułę-autora  takich książek dla dzieci jak: "Jagiełło pod prysznicem" czy "Piastowskie Orły". Na spotkanie przybyło 37 osób.  Paweł Wakuła nie tylko opowiadał o swoich książkach, ale także zadawał dzieciom różne pytania, wymyślał ćwiczenia oraz wykonywał ilustracje do opowiadanych przez siebie anegdot. Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupienia książek wraz z dedykacją i ręcznie wykonanymi rysunkami przez autora. Uśmiech

Spotkanie z Zofią Stanecką

W poniedziałek 18.09.2017 r. bibliotekę odwiedził wyjątkowy i bardzo oczekiwany gość. Była nim – Zofia Stanecka.

            Pani Zofia opowiedziała dzieciom, w jaki sposób powstaje książka. Co robi pisarz, a co ilustrator? Gdzie można pisać teksty do książek? itp. Swoje wypowiedzi obrazowała wykonanymi własnoręcznie ilustracjami.

            Przybliżyła też słuchaczom postać bohaterki swoich książek – Basi. Basia jest przedszkolakiem i uwielbia zakładać ubrania, która posiadają wzór w paski.

Pani Zofia Stanecka, nie tylko przeczytała fragment książki o przygodach małej dziewczynki, ale także zaprosiła dzieci na krótkie przedstawienie, w którym wystąpiła Basia i jej tata.

            Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni także do zabawy w wyobraźnię. Ich zadaniem było stworzenie i namalowanie własnej historii na kartce białego papieru.

            W spotkaniu autorskim brały udział dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 137 Integracyjnego. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone, zarówno książkami autorstwa Zofii Staneckiej, jak i jej osobą.

Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

We wtorek 17 listopada 2015 roku w Filii Nr 9 MBP Łódź - Widzew gościła pani Barbara Gawryluk. Na spotkanie przybyły dwie klasy ( kl.I i kl.III ) z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr149.

Pani Barbara szybko nawiązała dobry kontakt z dziećmi. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem słuchali jej opowieści. Opowiadała o swojej najnowszej książce pt. „Klinika zdrowego chomika”. Mówiła o tym , że spędziła wiele dni w klinice weterynaryjnej przyglądając się pracy lekarzy-weterynarzy. Chciała poznać tajemnice tego zawodu, aby jak najlepiej napisać swoją książkę, w której przedstawia problemy zdrowotne różnych zwierząt i ich wizyty w klinice.

Pani Gawryluk wspomniała również o bohaterach swoich poprzednich książek, które wszyscy świetnie znają. Opowieści dotyczyły m.in. Kaktusa, Gwizdka, Dżoka i Baltica.

Dzieci były zachwycone, co uwidoczniły wręczając autorce własnoręcznie przygotowaną kolorową laurkę.

Na koniec spotkania był czas na zadawanie pytań. Chętnych było wielu. Pani Barbara odpowiadała na wszystkie pytania i widać było, że sprawia jej to ogromną przyjemność.

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Dnia 12 września 2016r w Filii nr 9 odbyło się spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską. W spotkaniu brały udział dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr149 oraz uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr193.

Dużą niespodzianką dla wszystkich było pojawienie się drugiego gościa, a mianowicie pani Malwiny Kożurno, która jest lektorem.

Podczas spotkania pani Renata Piątkowska opowiadała o bohaterach swoich książek, a pani Malwina czytała fragmenty tych książek. Dzieci były zachwycone. Słuchały z ogromnym zainteresowaniem. Obie panie szybko nawiązały dobry kontakt z uczestnikami spotkania. Pojawiało się mnóstwo pytań dotyczących zainteresowań i pracy naszych gości. Zarówno pani Renata jak i pani Malwina bardzo chętnie odpowiadały na wszystkie pytania.

Po zakończeniu spotkania można było kupić książki autorstwa Naszego Gościa i otrzymać autograf z dedykacją.

Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem w Filii Nr 9 MBP Łódź - Widzew

We wtorek 3 czerwca 2014 r. w Filii Nr 9 MBP Łódź- Widzew odbyło się spotkanie autorskie z panem Pawłem Beręsewiczem. Jest on pisarzem, tłumaczem, poetą
i leksykografem.

Do biblioteki przybyły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 137 Integracyjnego oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 189 w Łodzi. W sumie w spotkaniu wzięło udział 57 osób.

Na początek dowiedzieliśmy się kim jest Pan Paweł, czym zajmował i zajmuje się zawodowo. Pierwszym zadaniem dla publiczności było odgadniecie kim z zawodu był pan Paweł, który wg niego był bardzo przerażający. Padały różne propozycje: siłacz, bokser, ochroniarz. Okazało się, że Pan Beręsewicz był… nauczycielem języka angielskiego.

Potem pisarz zaprosił jedną osobę z publiczności by usiadła na krześle obok niego
i można było rozpocząć wywiad. Na początek zaproponował kawę lub herbatę. Następnie pokazał zawartość swojej torby, w której znajdowały się przede wszystkim książki. Osoba, którą wybrał, miała zdecydować o której książce chciałaby posłuchać. Mogła wybrać pomiędzy książką przygodową, śmieszną i wojenną. Wybrała śmieszną. Tak poznaliśmy bohaterkę książki „Zawodowcy” - aktorkę Agatę. Ochotniczka wybrana z publiczności wcieliła się w jej rolę, czyli została aktorką. Z pozostałych dzieci zostali wybrani dwaj chłopcy, jeden z nich „został” kamerzystą, a drugi „reżyserem”. Wszyscy dostali duże brawa, za wspaniałe odegranie ról.

Kolejna osoba, która została zaproszona na krzesełko, wybrała książkę o tematyce wojennej. Dzięki niej poznaliśmy bohaterkę książki „Czy wojna jest dla dziewczyn?”. Pozycja ta wzrusza, trochę przeraża, ale przede wszystkim opisuje prawdziwe uczucia
i przeżycia Eli, która naprawdę przeżyła wojnę.

Dzięki trzeciej sobie, która usiadła obok pisarza poznaliśmy bohaterów książki „Wielka wyprawa Ciumków”. W niej poznajemy historię wyprawy rowerowej Ciumków po Francji. Po drodze spotyka ich wiele przygód, które nie zawsze są miłe i zabawne. Bywa niebezpiecznie i groźnie.

Potem był czas na zadawanie pytań, których było bardzo dużo.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli okazje kupić książki i otrzymać autograf od pisarza.

Spotkanie było bardzo udane, dzieci wspaniale się bawiły, humory dopisywały, a my bardzo chętnie ugościmy Pana Pawła Beręsewicza kolejny raz.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi