„Dwa bratanki - odkrywamy literaturę węgierską w Polsce”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi oraz Węgierski Instytut Kultury w Warszawie zapraszają moderatorów prowadzących Dyskusyjne Kluby Książki z terenu Łodzi i województwa łódzkiego do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym pt. „Dwa bratanki - odkrywamy literaturę węgierską w Polsce” organizowanym przez Węgierski Instytut Kultury, Instytut Książki oraz Good Books, którego celem będzie przybliżenie koordynatorom i moderatorom DKK literatury węgierskiej w Polsce. Szkolenie odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. w godz. 10.00 – 14.30 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, ul. Gdańska 100/102, sala konferencyjna II p.

Spotkanie poprowadzą: Marcin Skrabka z Good Books oraz dwie doświadczone tłumaczki oraz miłośniczki kultury węgierskiej – Irena Makarewicz oraz Anna Butrym. Spotkanie wzbogacone będzie o elementy kuchni węgierskiej.

Celem projektu jest:

• wzmocnienie wiedzy o literaturze węgierskiej w Polsce,
  • zainteresowanie przedstawicieli bibliotek kulturą i literaturą węgierską oraz danie podstawowej wiedzy umożliwiającej samodzielne poszukiwania,
  • zachęcenie do zapraszania autorów węgierskich na spotkania autorskie do bibliotek i współpracy w tym zakresie z Węgierskim Instytutem Kultury,
  • zaktualizowanie w bibliotece półki Literaturą Węgierską.

Wszystkich uczestników szkolenia zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą recenzję, w którym nagrodami będzie 100 polskich przekładów literatury węgierskiej. Wyniki konkursu oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas tegorocznych październikowych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Spotkania autorskie z Wojciechem Jagielskim

Dyskusyjne Kluby Książki
działające na terenie Łodzi i województwa łódzkiego zapraszają na spotkania autorskie
Wojciechem Jagielskim