Spotkanie z Zofią Stanecką

W poniedziałek 18.09.2017 r. bibliotekę odwiedził wyjątkowy i bardzo oczekiwany gość. Była nim – Zofia Stanecka.

Pani Zofia opowiedziała dzieciom, w jaki sposób powstaje książka. Co robi pisarz, a co ilustrator? Gdzie można pisać teksty do książek? itp. Swoje wypowiedzi obrazowała wykonanymi własnoręcznie ilustracjami.

Przybliżyła też słuchaczom postać bohaterki swoich książek – Basi. Basia jest przedszkolakiem i uwielbia zakładać ubrania, która posiadają wzór w paski.

Pani Zofia Stanecka, nie tylko przeczytała fragment książki o przygodach małej dziewczynki, ale także zaprosiła dzieci na krótkie przedstawienie, w którym wystąpiła Basia i jej tata.

Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni także do zabawy w wyobraźnię. Ich zadaniem było stworzenie i namalowanie własnej historii na kartce białego papieru.

W spotkaniu autorskim brały udział dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 137 Integracyjnego. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone, zarówno książkami autorstwa Zofii Staneckiej, jak i jej osobą.