Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

We wtorek 17 listopada 2015 roku w Filii Nr 9 MBP Łódź - Widzew gościła pani Barbara Gawryluk. Na spotkanie przybyły dwie klasy ( kl.I i kl.III ) z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr149.

Pani Barbara szybko nawiązała dobry kontakt z dziećmi. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem słuchali jej opowieści. Opowiadała o swojej najnowszej książce pt. „Klinika zdrowego chomika”. Mówiła o tym , że spędziła wiele dni w klinice weterynaryjnej przyglądając się pracy lekarzy-weterynarzy. Chciała poznać tajemnice tego zawodu, aby jak najlepiej napisać swoją książkę, w której przedstawia problemy zdrowotne różnych zwierząt i ich wizyty w klinice.

Pani Gawryluk wspomniała również o bohaterach swoich poprzednich książek, które wszyscy świetnie znają. Opowieści dotyczyły m.in. Kaktusa, Gwizdka, Dżoka i Baltica.

Dzieci były zachwycone, co uwidoczniły wręczając autorce własnoręcznie przygotowaną kolorową laurkę.

Na koniec spotkania był czas na zadawanie pytań. Chętnych było wielu. Pani Barbara odpowiadała na wszystkie pytania i widać było, że sprawia jej to ogromną przyjemność.