Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

„Miziołki”, smoki i…. dobra zabawa - spotkanie autorskie z Joanną Olech w konstantynowskiej bibliotece

W dniu 6 maja 2016 r. mieliśmy przyjemność spotkać się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

 w Konstantynowie Łódzkim z panią Joanną Olech.

Pani Joanna jest znaną autorką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży. Szczególnie znaną

 i lubianą książką autorki jest zabawna opowieść pt. „Dynastia Miziołków”

W czasie spotkania Pani Joanna, bardzo ciekawie opowiadała o swoich książkach i ich sympatycznych bohaterach. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści, a także fragmentów książek autorki. Atrakcją spotkania były zagadki, konkursy  i zabawy. Nasi goście mieli okazję popisać się swoją wyobraźnią, wymyślając historie o smokach, które rysowała nam pani Joanna.

Na zakończenie spotkania dzieci obdarowały naszego gościa upominkami, a w zamian otrzymały autografy,  ozdobione przez autorkę oryginalnymi „miziołkowymi” i smoczymi pieczątkami.

Spontaniczność pani Joanny, jej humor i świetny kontakt z młodzieżą sprawiły, że to ciekawe spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy nasza biblioteka.

Z Biblioteką w zaczarowany świat muzyki – spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

W dniu 20 kwietnia 2015 r. mięliśmy przyjemność spotkać się w bibliotece z panią Izabellą Klebańską.

Pani Izabella jest absolwentką Akademii Muzycznej, autorką scenariuszy telewizyjnych i teledysków muzycznych, pisze również książki dla dzieci, w których dowcipnie i z humorem zapoznaje młodych czytelników z tajnikami muzyki.

W spotkaniu z naszym gościem uczestniczyli drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 w Konstantynowie Łódzkim.

Wykorzystując swoje utwory literackie pani Izabella w barwny i prosty sposób opowiadała nam o muzyce. Nie zabrakło też wspólnego słuchania muzyki, śpiewu i tańca w rytmie mazura. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chwaląc się swoją wiedzą o nutach i instrumentach muzycznych.

Na zakończenie spotkania dzieci obdarowały naszego gościa upominkami, a w zamian otrzymały autografy,  ozdobione przez autorkę oryginalnymi, wesołymi rysunkami znaków muzycznych.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy nasza biblioteka.

 

 

„Słowa, które niosą uśmiech” – spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim.

 

Dzień 19.04.2013r. był dla Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w naszym mieście dniem wyjątkowym. Właśnie w tym dniu gościliśmy Pana Marcina Pałasza, autora humorystycznych książek dla dzieci i młodzieży oraz naszych czytelników ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 5. Było to „spotkanie z uśmiechem”. Pan Marcin opowieściami o swoim życiu, przygodach i książkach rozbawił nas od pierwszych chwil spotkania.

Poczucie humoru naszego gościa szybko udzieliło się wszystkim i pozostało z nami do końca.  Opowieści  pisarza i rozmowy z nim, często przerywały spontaniczne wybuchy śmiechu. Wkrótce też, wszystkie książki, które Pan Marcin przywiózł ze sobą na spotkanie znalazły swoich właścicieli, a na te biblioteczne powstała lista zamówień. Oczywiście, każdy otrzymał autograf pisarza z osobistą dedykacją. Dzieci pamiętały również o upominkach dla naszego gościa.

Pamiątkowe zdjęcie zakończyło to bardzo udane spotkanie z Panem Marcinem Pałaszem  – „pisarzem z uśmiechem”.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki , w którym uczestniczy nasz biblioteka.

 

"Co tam u Ciumków?" - Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem w Bibliotece dla Dzieci

Odwiedziny pisarza to dla biblioteki wyjątkowy, świąteczny dzień.

 Takim świętem Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim był 4 czerwca 2014 r., kiedy to mieliśmy przyjemność gościć autora znanych i nagradzanych książek dla dzieci,  pana Pawła Beręsewicza.

Już od samego rana na wspólne świętowanie przybyli zaproszeni goście – czytelnicy z klas III Szkoły Podstawowej nr 5.

 Pan Paweł opowiadał nam o swoich książkach w bardzo oryginalny sposób. Otóż zapraszał do stolika kolejnych rozmówców, którymi byli nasi goście, częstował ich „niby kawą” i  niby herbatą” i prowadził z nimi, a także z widownią,  humorystyczną pogawędkę. W ten sposób poznawaliśmy  bohaterów z książek pisarza.

W kolejnej części spotkania inicjatywę przejęli czytelnicy i Pan Paweł został „zarzucony” mnóstwem pytań,  przede wszystkim na temat  historii książkowych.

Na zakończenie spotkania każdy otrzymał autograf naszego gościa.

  Dzieci pamiętały też o upominkach dla pisarza, którymi były osobiście wykonane  ilustracje do jego książek wraz z recenzjami.

Miłe wspomnienia ze spotkania pozostaną nam na długo w pamięci, a autograf autora przypomni, że w bibliotece czekają na nas „Ciumkowe historie”, „Pan Mamutko i zwierzęta”, „Zawodowcy” oraz wiele innych, sympatycznych historii napisanych przez pana Pawła Beręsewicza.

Spotkanie zostało zorganizowane  w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy nasza biblioteka.

 

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Normal 0 21 false false false PL ZH-CN AR-SA /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Grzegorz Kasdepke gościem Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży
w Konstantynowie Łódzkim.

W dniu 3.10.2011 r. już od samego rana Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży wypełniła się po brzegi zaproszonymi gośćmi. Były nimi dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz klubowiczki z Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Razem powitaliśmy naszego miłego gościa pana Grzegorz Kasdepke, autora książek dla dzieci.

Już w pierwszych słowach pan Grzegorz nawiązał świetny kontakt z uczestnikami spotkania. Opowiadając o swoich książkach, mówił jednocześnie o ważnych sprawach
w życiu młodego człowieka, a wszystko to okraszone dużą dawką humoru, raz po raz wywoływało prawdziwe salwy śmiechu. Dzieci dowiedziały się dużo o pracy pisarza, a także pomogły jednemu z bohaterów książkowych detektywowi Pozytywce rozwiązać trudną zagadkę. Gdy nadszedł czas na pytania, w górę wystrzelił las rąk. Nasz gość dowcipnie
i z humorem odpowiedział na wszystkie pytania, nawet te bardzo osobiste.

W ostatniej części spotkania pan Grzegorz zasiadł przy stoliku, do którego ustawiła się błyskawicznie długa kolejka po autografy. Każdy otrzymał autograf wraz z dedykacją.

W podziękowaniu za tak udane spotkanie dzieci wręczyły naszemu gościowi kwiaty oraz dużą pamiątkową laurkę z życzeniami i podpisami. Spotkanie z autorem to bardzo ważne wydarzenie w życiu Biblioteki.  Miłe wspomnienia pozostaną nam na długo
w pamięci a bohaterowie z książek pana Grzegorza Kasdepke rozbawią nas nawet
w najbardziej pochmurny dzień
.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki,
w którym uczestniczy nasza biblioteka.

Jadwiga Michalska

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej na portalu miasta:
http://portal.konstantynow.pl/portal/index.php?t=200&id=11166

 

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • IMG_0024
  • IMG_0032
  • IMG_0039

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi