Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

„… najpiękniejszy człowiek to taki, który się uśmiecha” – spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską w Miejskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim

W dniu 25 września 2019 r. mieliśmy przyjemność gościć w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży panią Elizę Piotrowską, autorkę książek dla dzieci, znaną szczególnie z serii książek o Tupciu Chrupciu oraz o Cioci Jadzi.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2
w Konstantynowie Łódzkim.

Już na samym początku naszego spotkania, pani Eliza zaraziła nas dobrym humorem
i entuzjazmem, z jakim opowiadała o bohaterach swoich książek i ich przygodach. Zdradziła nam też pewną tajemnicę. Okazało się, że pod postacią sympatycznej i niezwykle pomysłowej cioci Jadzi, kryje się właśnie pani Eliza, we własnej osobie.

Dowiedzieliśmy się dużo o pracy pisarza i o tym, że pomysł na książkę, to tylko wstęp do długiej pracy nad nią, a zawód pisarza, to nie tylko radość i satysfakcja z napisania książki, ale również zmęczenie i stres wynikający z kolejnych etapów pracy nad książką. Mimo tak szczerych wypowiedzi pani Eliza zaznaczyła, że pisanie to jej wielka pasja i nas również zachęcała do prób jej odkrywania w sobie. Rozmawialiśmy o pomysłach na książkę, a jeden z nich, tak przypadł do gustu naszemu gościowi, że kto wie czy nie odkryjemy go( oczywiście za zgodą pomysłodawcy) w kolejnej książce autorki.

Tak zachęceni, z pewnością będziemy jeszcze częściej sięgać po „uśmiechnięte” książki pani Elizy Piotrowskiej, szczególnie w długie, jesienne wieczory.

Na zakończenie tego, bardzo udanego spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki z autografem autorki, a pani Eliza otrzymała w podziękowaniu od dzieci brawa, uśmiechy i upominek.

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

 

 

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

W dniu 5 czerwca 2018 r. mieliśmy przyjemność  gościć w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży panią Zofię Stanecką, autorkę książek dla dzieci, znaną szczególnie z serii książek o Basi.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 5
w Konstantynowie Łódzkim. Pani Zofia przekazała nam wiele ważnych informacji
o pracy pisarza. Dowiedzieliśmy się, jak „rodzi” się książka i jaką musi pokonać drogę, żeby trafić  do naszych rąk. Rozmawiając z nami autorka podkreśliła, jak ważną rolę w twórczości pisarza, odgrywa wyobraźnia. Ponieważ wyobraźnia jest potrzebna w życiu każdego z nas, więc my, korzystając z praktycznych rad naszego gościa, od razu przystąpiliśmy do jej ćwiczenia.

Wymyślaliśmy dalszy ciąg czytanych przez pisarkę opowiadań, oraz uczestniczyliśmy w doświadczeniu, które pokazało nam jak działa wyobraźnia. Otóż każdy z nas otrzymał kartkę z takim samym, nic nie znaczącym rysunkiem. Była to baza dla uruchomienia naszej wyobraźni. Jak się okazało na tej bazie powstały różne, bardzo pomysłowe prace i co ciekawego, każda była zupełnie inna. Rozmowę z nami, pani Zofia na bieżąco ilustrowała zabawnymi rysunkami.

W drugiej części zajęć, był czas na zadawanie pytań, oraz zakup książek pisarki.  

Na pamiątkę tego, jakże udanego spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki z autografem autorki.

W podziękowaniu za tak inspirujące i twórcze zajęcia, pani Zofia otrzymała od dzieci pamiątkowy album z Konstantynowa Łódzkiego.

 Link do filmiku ze spotkania:
https://www.youtube.com/watch?v=I2AKZMByZro

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

„Miziołki”, smoki i…. dobra zabawa - spotkanie autorskie z Joanną Olech w konstantynowskiej bibliotece

W dniu 6 maja 2016 r. mieliśmy przyjemność spotkać się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

 w Konstantynowie Łódzkim z panią Joanną Olech.

Pani Joanna jest znaną autorką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży. Szczególnie znaną

 i lubianą książką autorki jest zabawna opowieść pt. „Dynastia Miziołków”

W czasie spotkania Pani Joanna, bardzo ciekawie opowiadała o swoich książkach i ich sympatycznych bohaterach. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści, a także fragmentów książek autorki. Atrakcją spotkania były zagadki, konkursy  i zabawy. Nasi goście mieli okazję popisać się swoją wyobraźnią, wymyślając historie o smokach, które rysowała nam pani Joanna.

Na zakończenie spotkania dzieci obdarowały naszego gościa upominkami, a w zamian otrzymały autografy,  ozdobione przez autorkę oryginalnymi „miziołkowymi” i smoczymi pieczątkami.

Spontaniczność pani Joanny, jej humor i świetny kontakt z młodzieżą sprawiły, że to ciekawe spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy nasza biblioteka.

„To się nie mieści w głowie”, czyli szczepienie do czytania na spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim

11 października 2017 r. nasza Biblioteka gościła cenioną i znaną autorkę książek, panią Renatę Piątkowską oraz dzieci z klas II ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Konstantynowie Łódzkim.

Autorka w czasie spotkania zabrała nas w podróż po kartach swoich książek.

Wiele z nich ,jak tytułowa „To się nie mieści w głowie”, jest pełna humoru ,ponieważ zdaniem autorki jest on niezbędny, żeby dzieci chciały spędzać czas z książką.

 Inne zaś, jak np. „Najwierniejsi przyjaciele” cz też  „Mruk”, oparte na prawdziwych historiach, mają oprócz wzruszenia młodego czytelnika, skłonić go do większej wrażliwości na losy zwierząt.

 W czasie spotkania pani Malwina Kożurno, zawodowa lektorka, która towarzyszyła autorce, z niezwykła dynamiką czytała fragmenty książek- „szczepiąc dzieci do czytania”.

Na zakończenie, każdy z uczestników otrzymał autograf od pisarki, na zakładkach, które wcześniej przygotowały panie bibliotekarki.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas oraz zapraszamy do naszej Biblioteki po „perełki ” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz inne książki znajdujące się na bibliotecznych półkach

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej dla Dzieci I Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim

 

Z Biblioteką w zaczarowany świat muzyki – spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

W dniu 20 kwietnia 2015 r. mięliśmy przyjemność spotkać się w bibliotece z panią Izabellą Klebańską.

Pani Izabella jest absolwentką Akademii Muzycznej, autorką scenariuszy telewizyjnych i teledysków muzycznych, pisze również książki dla dzieci, w których dowcipnie i z humorem zapoznaje młodych czytelników z tajnikami muzyki.

W spotkaniu z naszym gościem uczestniczyli drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 w Konstantynowie Łódzkim.

Wykorzystując swoje utwory literackie pani Izabella w barwny i prosty sposób opowiadała nam o muzyce. Nie zabrakło też wspólnego słuchania muzyki, śpiewu i tańca w rytmie mazura. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chwaląc się swoją wiedzą o nutach i instrumentach muzycznych.

Na zakończenie spotkania dzieci obdarowały naszego gościa upominkami, a w zamian otrzymały autografy,  ozdobione przez autorkę oryginalnymi, wesołymi rysunkami znaków muzycznych.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy nasza biblioteka.

 

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi