Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

W dniu 5 czerwca 2018 r. mieliśmy przyjemność  gościć w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży panią Zofię Stanecką, autorkę książek dla dzieci, znaną szczególnie z serii książek o Basi.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 5
w Konstantynowie Łódzkim. Pani Zofia przekazała nam wiele ważnych informacji
o pracy pisarza. Dowiedzieliśmy się, jak „rodzi” się książka i jaką musi pokonać drogę, żeby trafić  do naszych rąk. Rozmawiając z nami autorka podkreśliła, jak ważną rolę w twórczości pisarza, odgrywa wyobraźnia. Ponieważ wyobraźnia jest potrzebna w życiu każdego z nas, więc my, korzystając z praktycznych rad naszego gościa, od razu przystąpiliśmy do jej ćwiczenia.

Wymyślaliśmy dalszy ciąg czytanych przez pisarkę opowiadań, oraz uczestniczyliśmy w doświadczeniu, które pokazało nam jak działa wyobraźnia. Otóż każdy z nas otrzymał kartkę z takim samym, nic nie znaczącym rysunkiem. Była to baza dla uruchomienia naszej wyobraźni. Jak się okazało na tej bazie powstały różne, bardzo pomysłowe prace i co ciekawego, każda była zupełnie inna. Rozmowę z nami, pani Zofia na bieżąco ilustrowała zabawnymi rysunkami.

W drugiej części zajęć, był czas na zadawanie pytań, oraz zakup książek pisarki.  

Na pamiątkę tego, jakże udanego spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki z autografem autorki.

W podziękowaniu za tak inspirujące i twórcze zajęcia, pani Zofia otrzymała od dzieci pamiątkowy album z Konstantynowa Łódzkiego.

 Link do filmiku ze spotkania:
https://www.youtube.com/watch?v=I2AKZMByZro

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

„To się nie mieści w głowie”, czyli szczepienie do czytania na spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim

11 października 2017 r. nasza Biblioteka gościła cenioną i znaną autorkę książek, panią Renatę Piątkowską oraz dzieci z klas II ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Konstantynowie Łódzkim.

Autorka w czasie spotkania zabrała nas w podróż po kartach swoich książek.

Wiele z nich ,jak tytułowa „To się nie mieści w głowie”, jest pełna humoru ,ponieważ zdaniem autorki jest on niezbędny, żeby dzieci chciały spędzać czas z książką.

 Inne zaś, jak np. „Najwierniejsi przyjaciele” cz też  „Mruk”, oparte na prawdziwych historiach, mają oprócz wzruszenia młodego czytelnika, skłonić go do większej wrażliwości na losy zwierząt.

 W czasie spotkania pani Malwina Kożurno, zawodowa lektorka, która towarzyszyła autorce, z niezwykła dynamiką czytała fragmenty książek- „szczepiąc dzieci do czytania”.

Na zakończenie, każdy z uczestników otrzymał autograf od pisarki, na zakładkach, które wcześniej przygotowały panie bibliotekarki.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas oraz zapraszamy do naszej Biblioteki po „perełki ” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz inne książki znajdujące się na bibliotecznych półkach

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej dla Dzieci I Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim

 

Z Biblioteką w zaczarowany świat muzyki – spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

W dniu 20 kwietnia 2015 r. mięliśmy przyjemność spotkać się w bibliotece z panią Izabellą Klebańską.

Pani Izabella jest absolwentką Akademii Muzycznej, autorką scenariuszy telewizyjnych i teledysków muzycznych, pisze również książki dla dzieci, w których dowcipnie i z humorem zapoznaje młodych czytelników z tajnikami muzyki.

W spotkaniu z naszym gościem uczestniczyli drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 w Konstantynowie Łódzkim.

Wykorzystując swoje utwory literackie pani Izabella w barwny i prosty sposób opowiadała nam o muzyce. Nie zabrakło też wspólnego słuchania muzyki, śpiewu i tańca w rytmie mazura. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chwaląc się swoją wiedzą o nutach i instrumentach muzycznych.

Na zakończenie spotkania dzieci obdarowały naszego gościa upominkami, a w zamian otrzymały autografy,  ozdobione przez autorkę oryginalnymi, wesołymi rysunkami znaków muzycznych.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy nasza biblioteka.

 

 

„Miziołki”, smoki i…. dobra zabawa - spotkanie autorskie z Joanną Olech w konstantynowskiej bibliotece

W dniu 6 maja 2016 r. mieliśmy przyjemność spotkać się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

 w Konstantynowie Łódzkim z panią Joanną Olech.

Pani Joanna jest znaną autorką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży. Szczególnie znaną

 i lubianą książką autorki jest zabawna opowieść pt. „Dynastia Miziołków”

W czasie spotkania Pani Joanna, bardzo ciekawie opowiadała o swoich książkach i ich sympatycznych bohaterach. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści, a także fragmentów książek autorki. Atrakcją spotkania były zagadki, konkursy  i zabawy. Nasi goście mieli okazję popisać się swoją wyobraźnią, wymyślając historie o smokach, które rysowała nam pani Joanna.

Na zakończenie spotkania dzieci obdarowały naszego gościa upominkami, a w zamian otrzymały autografy,  ozdobione przez autorkę oryginalnymi „miziołkowymi” i smoczymi pieczątkami.

Spontaniczność pani Joanny, jej humor i świetny kontakt z młodzieżą sprawiły, że to ciekawe spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy nasza biblioteka.

"Co tam u Ciumków?" - Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem w Bibliotece dla Dzieci

Odwiedziny pisarza to dla biblioteki wyjątkowy, świąteczny dzień.

 Takim świętem Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim był 4 czerwca 2014 r., kiedy to mieliśmy przyjemność gościć autora znanych i nagradzanych książek dla dzieci,  pana Pawła Beręsewicza.

Już od samego rana na wspólne świętowanie przybyli zaproszeni goście – czytelnicy z klas III Szkoły Podstawowej nr 5.

 Pan Paweł opowiadał nam o swoich książkach w bardzo oryginalny sposób. Otóż zapraszał do stolika kolejnych rozmówców, którymi byli nasi goście, częstował ich „niby kawą” i  niby herbatą” i prowadził z nimi, a także z widownią,  humorystyczną pogawędkę. W ten sposób poznawaliśmy  bohaterów z książek pisarza.

W kolejnej części spotkania inicjatywę przejęli czytelnicy i Pan Paweł został „zarzucony” mnóstwem pytań,  przede wszystkim na temat  historii książkowych.

Na zakończenie spotkania każdy otrzymał autograf naszego gościa.

  Dzieci pamiętały też o upominkach dla pisarza, którymi były osobiście wykonane  ilustracje do jego książek wraz z recenzjami.

Miłe wspomnienia ze spotkania pozostaną nam na długo w pamięci, a autograf autora przypomni, że w bibliotece czekają na nas „Ciumkowe historie”, „Pan Mamutko i zwierzęta”, „Zawodowcy” oraz wiele innych, sympatycznych historii napisanych przez pana Pawła Beręsewicza.

Spotkanie zostało zorganizowane  w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy nasza biblioteka.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi