"Co tam u Ciumków?" - Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem w Bibliotece dla Dzieci

Odwiedziny pisarza to dla biblioteki wyjątkowy, świąteczny dzień.

Takim świętem Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim był 4 czerwca 2014 r., kiedy to mieliśmy przyjemność gościć autora znanych i nagradzanych książek dla dzieci,  pana Pawła Beręsewicza.

Już od samego rana na wspólne świętowanie przybyli zaproszeni goście – czytelnicy z klas III Szkoły Podstawowej nr 5.

Pan Paweł opowiadał nam o swoich książkach w bardzo oryginalny sposób. Otóż zapraszał do stolika kolejnych rozmówców, którymi byli nasi goście, częstował ich „niby kawą” i  niby herbatą” i prowadził z nimi, a także z widownią,  humorystyczną pogawędkę. W ten sposób poznawaliśmy  bohaterów z książek pisarza.

W kolejnej części spotkania inicjatywę przejęli czytelnicy i Pan Paweł został „zarzucony” mnóstwem pytań,  przede wszystkim na temat  historii książkowych.

Na zakończenie spotkania każdy otrzymał autograf naszego gościa.

Dzieci pamiętały też o upominkach dla pisarza, którymi były osobiście wykonane  ilustracje do jego książek wraz z recenzjami.

Miłe wspomnienia ze spotkania pozostaną nam na długo w pamięci, a autograf autora przypomni, że w bibliotece czekają na nas „Ciumkowe historie”, „Pan Mamutko i zwierzęta”, „Zawodowcy” oraz wiele innych, sympatycznych historii napisanych przez pana Pawła Beręsewicza.

Spotkanie zostało zorganizowane  w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy nasza biblioteka.