„To się nie mieści w głowie”, czyli szczepienie do czytania na spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim

11 października 2017 r. nasza Biblioteka gościła cenioną i znaną autorkę książek, panią Renatę Piątkowską oraz dzieci z klas II ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Konstantynowie Łódzkim.

Autorka w czasie spotkania zabrała nas w podróż po kartach swoich książek.

Wiele z nich ,jak tytułowa „To się nie mieści w głowie”, jest pełna humoru ,ponieważ zdaniem autorki jest on niezbędny, żeby dzieci chciały spędzać czas z książką.

Inne zaś, jak np. „Najwierniejsi przyjaciele” cz też  „Mruk”, oparte na prawdziwych historiach, mają oprócz wzruszenia młodego czytelnika, skłonić go do większej wrażliwości na losy zwierząt.

W czasie spotkania pani Malwina Kożurno, zawodowa lektorka, która towarzyszyła autorce, z niezwykła dynamiką czytała fragmenty książek- „szczepiąc dzieci do czytania”.

Na zakończenie, każdy z uczestników otrzymał autograf od pisarki, na zakładkach, które wcześniej przygotowały panie bibliotekarki.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej dla Dzieci I Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim