Z Biblioteką w zaczarowany świat muzyki – spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

W dniu 20 kwietnia 2015 r. mięliśmy przyjemność spotkać się w bibliotece z panią Izabellą Klebańską.

Pani Izabella jest absolwentką Akademii Muzycznej, autorką scenariuszy telewizyjnych i teledysków muzycznych, pisze również książki dla dzieci, w których dowcipnie i z humorem zapoznaje młodych czytelników z tajnikami muzyki.

W spotkaniu z naszym gościem uczestniczyli drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 w Konstantynowie Łódzkim.

Wykorzystując swoje utwory literackie pani Izabella w barwny i prosty sposób opowiadała nam o muzyce. Nie zabrakło też wspólnego słuchania muzyki, śpiewu i tańca w rytmie mazura. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chwaląc się swoją wiedzą o nutach i instrumentach muzycznych.

Na zakończenie spotkania dzieci obdarowały naszego gościa upominkami, a w zamian otrzymały autografy,  ozdobione przez autorkę oryginalnymi, wesołymi rysunkami znaków muzycznych.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy nasza biblioteka.