Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

W dniu 5 czerwca 2018 r. mieliśmy przyjemność  gościć w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży panią Zofię Stanecką, autorkę książek dla dzieci, znaną szczególnie z serii książek o Basi.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 5
w Konstantynowie Łódzkim. Pani Zofia przekazała nam wiele ważnych informacji
o pracy pisarza. Dowiedzieliśmy się, jak „rodzi” się książka i jaką musi pokonać drogę, żeby trafić  do naszych rąk. Rozmawiając z nami autorka podkreśliła, jak ważną rolę w twórczości pisarza, odgrywa wyobraźnia. Ponieważ wyobraźnia jest potrzebna w życiu każdego z nas, więc my, korzystając z praktycznych rad naszego gościa, od razu przystąpiliśmy do jej ćwiczenia.

Wymyślaliśmy dalszy ciąg czytanych przez pisarkę opowiadań, oraz uczestniczyliśmy w doświadczeniu, które pokazało nam jak działa wyobraźnia. Otóż każdy z nas otrzymał kartkę z takim samym, nic nie znaczącym rysunkiem. Była to baza dla uruchomienia naszej wyobraźni. Jak się okazało na tej bazie powstały różne, bardzo pomysłowe prace i co ciekawego, każda była zupełnie inna. Rozmowę z nami, pani Zofia na bieżąco ilustrowała zabawnymi rysunkami.

W drugiej części zajęć, był czas na zadawanie pytań, oraz zakup książek pisarki.  

Na pamiątkę tego, jakże udanego spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki z autografem autorki.

W podziękowaniu za tak inspirujące i twórcze zajęcia, pani Zofia otrzymała od dzieci pamiątkowy album z Konstantynowa Łódzkiego.

 Link do filmiku ze spotkania:
https://www.youtube.com/watch?v=I2AKZMByZro

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi