„… najpiękniejszy człowiek to taki, który się uśmiecha” – spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską w Miejskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim

W dniu 25 września 2019 r. mieliśmy przyjemność gościć w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży panią Elizę Piotrowską, autorkę książek dla dzieci, znaną szczególnie z serii książek o Tupciu Chrupciu oraz o Cioci Jadzi.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2
w Konstantynowie Łódzkim.

Już na samym początku naszego spotkania, pani Eliza zaraziła nas dobrym humorem
i entuzjazmem, z jakim opowiadała o bohaterach swoich książek i ich przygodach. Zdradziła nam też pewną tajemnicę. Okazało się, że pod postacią sympatycznej i niezwykle pomysłowej cioci Jadzi, kryje się właśnie pani Eliza, we własnej osobie.

Dowiedzieliśmy się dużo o pracy pisarza i o tym, że pomysł na książkę, to tylko wstęp do długiej pracy nad nią, a zawód pisarza, to nie tylko radość i satysfakcja z napisania książki, ale również zmęczenie i stres wynikający z kolejnych etapów pracy nad książką. Mimo tak szczerych wypowiedzi pani Eliza zaznaczyła, że pisanie to jej wielka pasja i nas również zachęcała do prób jej odkrywania w sobie. Rozmawialiśmy o pomysłach na książkę, a jeden z nich, tak przypadł do gustu naszemu gościowi, że kto wie czy nie odkryjemy go( oczywiście za zgodą pomysłodawcy) w kolejnej książce autorki.

Tak zachęceni, z pewnością będziemy jeszcze częściej sięgać po „uśmiechnięte” książki pani Elizy Piotrowskiej, szczególnie w długie, jesienne wieczory.

Na zakończenie tego, bardzo udanego spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki z autografem autorki, a pani Eliza otrzymała w podziękowaniu od dzieci brawa, uśmiechy i upominek.

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.