Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

10.10 Spotkanie z Jackiem Cyganem

Na zaproszenie klubów 3 klubów DKK przyjechał do Łodzi Jacek Cygan, autor wielu znanych przebojów polskiej muzyki, poeta, pisarz.

Tym razem p. Jacek wystąpił w roli autora zbioru opowiadań „Przeznaczenie, traf, przypadek” mówiących o przewartościowaniu całego życia na skutek wymienionych w tytule okoliczności. Pisarz na własnym życiu przekonał się jak różne zdarzenia wpływają na jego niezwykłość. Wróciliśmy pamięcią do poprzedniej książki „Życie jest piosenką” gdzie p. Cygan opisał swoje przygody z przedstawicielami muzycznego show-biznesu.

Nie obyło się bez pytań publiczności oraz licznych autografów na koniec spotkania.

10.10 Spotkanie z Jackiem Cyganem_1   10.10 Spotkanie z Jackiem Cyganem_2

25.11.2015 r. – Spotkanie ze Zbigniewem Buczkowskim

Późnym listopadowym popołudniem odwiedził Filię nr 7 niezwykły gość Zbigniew Buczkowski. Aktor przyjechał na zaproszenie członkiń dwóch klubów DKK Filii 7 i Filii 9. Napisana prze niego osobiście biografia “Pisz pan książkę” wzbudziła w nas chęć rozmowy na żywo. W książce dużo jest faktów, intrygujących zdarzeń z życia osobistego i planów filmowych. Okraszona jest masą anegdot.

P. Zbyszek nie zawiódł naszych oczekiwań, to bardzo otwarty i sympatyczny człowiek. Chętnie odpowiadał na pytania prowadzącej spotkanie p. D. Brot oraz zgromadzonej publiczności. W tle słyszeliśmy piosenki z nagranej przez niego solowej płyty “Koło kina”. Nie obyło się również bez śpiewów na żywo. Czas z p. Buczkowskim minął zbyt szybko, teraz będziemy go oglądać na dużym i małym ekranie.

25.11 – Spotkanie ze Zbigniewem Buczkowskim_1  25.11 – Spotkanie ze Zbigniewem Buczkowskim_2  25.11 – Spotkanie ze Zbigniewem Buczkowskim_3

19.11.2013 r. Spotkanie autorskie z M. Krajewskim

 

 

Na zaproszenie pań z Dyskusyjnego Klubu Książki odwiedził naszą bibliotekę p. Marek Krajewski – znakomity autor polskich kryminałów retro.

 

Twórca postaci Eberharda Mocka i Edwarda Popielskiego opisuje w książkach Wrocław (Breslau) i Lwów, krzyżując w obu miastach losy swoich bohaterów.

 

Sam pisarz jest osobą niezwykle intrygującą. Urodzony we Wrocławiu, korzeniami sięgający do Lwowa, dawny nauczyciel akademicki, porzucił wykonywany fach na rzecz dostarczania emocjonalnych wrażeń swoim obecnym fanom. Jego kryminały, choć retro i mroczne, czyta się jednym tchem.

 

Ostatnio wydana (wrzesień 2013 r.) książka “W otchłani mroku” z cyklu z Edwardem Popielskim oraz wcześniejsze pozycje przyniosły p. Krajewskiemu ogromną popularność. Nie spodziewałyśmy się jednak aż takiego zainteresowania. Na imprezę przybyło 47 osób. Z ledwością udało się wszystkich pomieścić.

 

Spotkanie, choć niedługie (autor jechał jeszcze do Skierniewic), spełniło nasze oczekiwania. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i poznaliśmy przemiłą, o wielkiej kulturze osobę.

 

Imprezę zorganizowano pod patronatem Instytutu Książki w ramach, którego działają DKK.

 

6.11. 2014 r. Spotkanie autorskie M. Ulatowskiej i J. Skowrońskiego

W listopadowe popołudnie na zaproszenie klubów DKK przy Filii nr 9 i Filii nr 3 przyjechała  do naszej biblioteki  p. M. Ulatowska, autorka wielce lubianych i poczytnych książek.  Spotkaniu towarzyszyła pewna tajemnica, która wyjaśniła się nieco później. Otóż  p. Marii towarzyszył  współtwórca najnowszej wspólnej książki  pt.„Autorka” p. Jacek Skowroński. Tajemnicę zdradziliśmy  w trakcie imprezy wywołując niemałą konsternację.

Zaproszeni goście opowiadali o początkach kariery pisarskiej, inspiracjach z których rodziły się kolejne powieści oraz planach na następne książki. Zdradzili również, dlaczego zdecydowali się na pisanie w duecie oraz odejście, w przypadku p. Marii, od powieści typowo obyczajowej na rzecz wątków sensacyjnych i kryminalnych. Słuchaczom przedstawiono dwie wersje  powstania pierwszej wspólnej powieści duetu M. Ulatowska- J. Skowroński. Do nich należał wybór, która wersja jest bardziej wiarygodna. Po spotkaniu uczestnicy spotkania mieli okazję otrzymać od naszych gości autografy. Imprezie towarzyszyła wystawka książek obojga autorów.

6.11 Spotkanie autorskie M. Ulatowska i J. Skowroński_16.11 Spotkanie autorskie M. Ulatowska i J. Skowroński_26.11 Spotkanie autorskie M. Ulatowska i J. Skowroński_36.11 Spotkanie autorskie M. Ulatowska i J. Skowroński_4

Gruzińskie opowieści 17.04.2012

Na zaproszenie dwóch Dyskusyjnych Klubów Filii nr 9 i nr 3 przybyli z Warszawy

 

Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller Gruzińskie opowieści 1

 

Spotkanie było miłe, pełne humoru i pouczające. 

 

Opowieść zakochanego w Gruzji małżeństwa ciągnęła się prawie półtorej godziny.

 

Mnóstwo faktów i anegdot przybliżyło słuchaczom ten piękny kraj.

 

Tak bardzo, że niektóre osoby postanowiły wybrać się na wycieczkę i na własne oczy zobaczyć to, o czym opowiadali p. Mellerowie.

 

Całość ubarwił pokaz slajdów.

 

Gruzińskie opowieści

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi