Spotkanie autorskie p.Zofii Staniszewskiej zorganizowane przez Filię nr 9 i Filię nr 15 MBP Łódź-Polesie

W ramach dwudniowych obchodów Światowego Dnia Poezji, Filia nr 15 i Filia nr 9 zaprosiły 23.03.2009 r. na spotkanie p. Zofię Staniszewską. Poetka i dramatopisarka, twórczyni książek dla dzieci, w literaturze dla dorosłych zadebiutowała pozycją "Czarownica z Radosnej". Książka jest opowieścią o życiu szkolnej, wiejskiej bibliotekarki wychowującej samotnie dwójkę dzieci, opiekującej się psami, kotami i końmi. Sama pisarka też mieszka na wsi i pewnie dlatego sporo w tej powieści odniesień autobiograficznych.

P. Zofia opowiedziała nam o swojej twórczości odpowiadając na pytania zadawane przez prowadzącą spotkanie p. Małgosię Skwarek-Gałęską. Wyjaśniła jak doszło do powstania różnych utworów, kto ją inspirował, na kim się wzorowała. Przedstawiła również swoje dalsze zamierzenia literackie, choć stwierdziła, że ma na nie coraz mniej czasu.

W spotkaniu uczestniczyła również p. Daniela Zajączkowska, łódzka poetka, która przeczytała kilka wierszy p. Staniszewskiej oraz wybrane zinterpretowała.

Zaproszona pisarka nie jest osobą bardzo znaną - sama przyznała się, że było to jej pierwsze spotkanie autorskie - wzbudziła jednak wiele ciepłych  uczuć wśród uczestników imprezy.

Panie chwaliły magiczną atmosferę książki, dobry styl, ciekawe postacie i świetnie poprowadzoną akcję.

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • p1060889
  • p1060896