Relacja ze spotkania z Małgorzatą Kalicińską w dniu 27.05.2009 r.

Maj to doskonały miesiąc do spotkań autorskich. Jest już bardzo wiosennie i miło. Właśnie 27 maja miałyśmy przyjemność spotkać się twórczynią słynnej tzw. sagi mazurskiej p. Małgorzatą Kalicińską. Autorka jest w bezpośrednich kontaktach osobą przesympatyczną. Z właściwą sobie swadą i poczuciem humoru odpowiadała na zadawane pytania. Dowiedzieliśmy się, że jest kobietą spełnioną. Życie nie szczędziło Jej  ciężkich chwil, ale dzięki wrodzonemu optymizmowi potrafiła wybrnąć z każdej z nich. Pisze, bo lubi. Gdyby nie córka, która namówiła Ją do przelania na papier swoich doświadczeń, nie mielibyśmy szansy przeczytania tych książek. P. Małgosia opowiedziała również o swoich przyszłych planach wydawniczych. To książka wspomnieniowa z czasów dzieciństwa. Bardzo nas ucieszyła ta wiadomość, ponieważ biografie zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników.

Niezwykle udane spotkanie poprowadziła jedna z klubowiczek  p.Urszula Hubeny, która już od pierwszego pytania nawiązała świetny kontakt z autorką. Pytania padały również z sali. Na wszystkie p.Małgosia odpowiedziała wyczerpująco. To było przemiłe popołudnie. I choć nie przyszło tak dużo ludzi (ok. 40 osób), to atmosfera imprezy była taka jak zaproszona osoba, ciepła i serdeczna