Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:


DKK dorosłych i książka "Samolot bez niej" M. Bussi

Dnia 22 października 2019 r. klubowiczki z DKK dla dorosłych przy pysznej kawie i słodkościach omawiały książkę „Samolot bez niej” Michela Bussiego. Jest to porywająca powieść o ocalałym z katastrofy lotniczej niemowlęciu i dalszych losach dziewczynki w dorosłym życiu. Książka Bussiego to połączenie kryminału z  thrillerem psychologicznym. Co stało się z dziewczynką po katastrofie lotniczej? Jak wyglądało jej życie? Tego wszystkiego dowiecie się, gdy sięgniecie i przeczytacie tę książkę. Zachęcamy do lektury!

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ELIZĄ PIOTROWSKĄ

W poniedziałkowy ranek - 7 maja 2018r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Świnicach Warckich odwiedziła znana polska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumacz języka włoskiego i krytyk sztuki Pani Eliza Piotrowska. Dzieci, które uczestniczyły w spotkaniu z ciekawością słuchały opowiastek o przygodach Cioci Jadzi i jej życiowych rozterkach oraz z zaangażowaniem odpowiadały na zadawane przez Panią Elizę pytania. Pani Eliza jest także autorką książek o świętych w ramach serii „ Święci Uśmiechnięci”. Wśród nich jest też książka o naszej świętej Faustynie, dlatego przemiłym akcentem dla naszego Gościa był fakt, że mogła, po spotkaniu odwiedzić miejsca związane ze Święta Faustyną. Wspaniałą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy w książkach, które można było nabyć podczas spotkania oraz na specjalnie przygotowanych kartkach. Pani Eliza od wielu lat mieszka w Brazylii, dlatego spotkanie dodatkowo ubarwione było opowieściami o życiu Brazylijczyków oraz o jej życiu w urokliwym miejscu nad Oceanem Atlantyckim. Spotkanie miało miejsce w ramach programu - Dyskusyjne Kluby Książki, sfinansowane zostało ze środków Instytutu Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

Spotkanie autorskie z Panią Joanną Olech

6 maja 2016 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Świnicach Warckich przyjechała na spotkanie znana i lubiana autorka książek dla dzieci i młodzieży Joanną Olech. Na samym początku spotkania Pani Joanna zdradziła nam jak to się stało, że została pisarką i w bardzo ciekawy sposób rozpoczęła wprowadzanie uczestników spotkania w świat bohaterów swoich książek. W trakcie spotkania autorka czytała fragmenty "Dynastii Miziołków", które należą już do kanonu lektur szkolnych. Odbyły się też wybory „Mister Miziołka” oraz konkursy, w których nagrodami były słodkości. Chętni uczniowie, a było ich wielu, wymyślali historyjki o smoku w różnych nastrojach , a w międzyczasie pisarka tworzyła ilustracje dając w ten sposób popis swoich zdolności ilustratorskich. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w zaproponowane przez Panią Joannę gry i zabawy. Zobaczyliśmy również niezwykłe książki obrazkowe, jako dowód na to, iż można poznawać różne historie także z książek bez tekstu, oraz książki z ruchomymi elementami, które nasz gość pochodzące z różnych stron świata. Wspaniałą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy na specjalnie przygotowanych kartkach z miziołkową i smoczą pieczątką.

Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

9 maja 2017 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Świnicach Warckich przyjechała na spotkanie autorskie znana i lubiana autorka książek dla dzieci i młodzieży Beata Ostrowicka. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz firmowanego przez Instytut Książki programu Dyskusyjne Kluby Książki. Pani Beata w bardzo ciekawy sposób wprowadziła uczestników spotkania w świat bohaterów swoich książek. Dzieci chętnie angażowały się w zaproponowane przez Panią Beatę zabawy. Wspaniałą pamiątką były dedykacje i autografy w książkach, które można było zakupić podczas spotkania oraz na specjalnie przygotowanych kartkach. Na zakończenie autorka otrzymała od uczestników pachnący upominek.

Spotkanie z Jolantą Szwalbe

Na jesienno – zimowe słotne i pochmurne dni Gminna Biblioteka Publiczna w Świnicach Warckich zaproponowała swoim czytelnikom i nie tylko spotkanie z sympatyczną, niesamowicie oczytaną, odważną, tryskająca optymizmem i humorem Panią Jolantą Szwalbe.

Pani Jolanta Szwalbe w wieku 50 lat postanowiła odmienić dotychczasowe, ustabilizowane, a co za tym idzie monotonne życie i rozpoczęła realizację swojego marzenia.

Założyła własne wydawnictwo, z pomocą którego wydaje zebrane i opracowane przez siebie antologie cytatów odnoszących się do różnych okoliczności w życiu człowieka.

Na sobie samej przekonała się, że mądra książka potrafi wyciągnąć człowieka z przysłowiowego „dołka” i dodać energii do działania.

A ja, po bez mała 30. latach pracy w bibliotece mogę to potwierdzić, bowiem niejednokrotnie byłam świadkiem sytuacji, w których książka pomagała uporać się z samotnością, ze stratą bliskiej osoby, pomagała oderwać myśli od codziennych zmartwień, trosk, czy choroby.

Pani Jolanta skutecznie przekonywała, iż warto w każdej sytuacji życiowej skupiać się na tych dobrych jej stronach. Jako przykład podała szereg cytatów różnych mądrych osób, jak chociażby taki „ W starości plusem jest fakt, że można wreszcie pośpiewać sobie podczas mycia zębów”. Z osobami, które cytuje uświadamia słuchaczom, że budząc się każdego dnia powinniśmy mieć świadomość, iż otrzymaliśmy kolejne, nowiusieńkie 24 godziny w prezencie i powinniśmy je przeżyć we wspaniały, niepowtarzalny sposób oraz, że tak młodzi jak dziś nie będziemy już nigdy!

Pani Jolanta Szwalbe od ośmiu lat wydaje własne książki i jeździ z nimi po Polsce wygłaszając energetyzujące, przesycone mądrością i humorem prelekcje. Zapraszana przez biblioteki oraz Uniwersytety Trzeciego Wieku przemierzyła ilość kilometrów odpowiadającą długości równika.

Zapraszamy na ucztę intelektualną z antologiami wydanymi przez panią Jolantę Szwalbe, ponieważ stanowią one najwartościowszą cząstkę setek, jeśli nie tysięcy przeczytanych przez autorkę książek, dodają życiu lekkości, pomagają bardziej optymistycznie spojrzeć na życiowe stany, sytuacje i codzienne zmagania.

Ci, którzy odpowiedzieli na zaproszenie biblioteki i przyszli w poniedziałek - 25 stycznia do jej siedziby wyszli zafascynowani, rozbawieni i ze wspaniałymi upominkami!

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi