Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:


SPOTKANIE AUTORSKIE Z ELIZĄ PIOTROWSKĄ

W poniedziałkowy ranek - 7 maja 2018r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Świnicach Warckich odwiedziła znana polska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumacz języka włoskiego i krytyk sztuki Pani Eliza Piotrowska. Dzieci, które uczestniczyły w spotkaniu z ciekawością słuchały opowiastek o przygodach Cioci Jadzi i jej życiowych rozterkach oraz z zaangażowaniem odpowiadały na zadawane przez Panią Elizę pytania. Pani Eliza jest także autorką książek o świętych w ramach serii „ Święci Uśmiechnięci”. Wśród nich jest też książka o naszej świętej Faustynie, dlatego przemiłym akcentem dla naszego Gościa był fakt, że mogła, po spotkaniu odwiedzić miejsca związane ze Święta Faustyną. Wspaniałą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy w książkach, które można było nabyć podczas spotkania oraz na specjalnie przygotowanych kartkach. Pani Eliza od wielu lat mieszka w Brazylii, dlatego spotkanie dodatkowo ubarwione było opowieściami o życiu Brazylijczyków oraz o jej życiu w urokliwym miejscu nad Oceanem Atlantyckim. Spotkanie miało miejsce w ramach programu - Dyskusyjne Kluby Książki, sfinansowane zostało ze środków Instytutu Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

9 maja 2017 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Świnicach Warckich przyjechała na spotkanie autorskie znana i lubiana autorka książek dla dzieci i młodzieży Beata Ostrowicka. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz firmowanego przez Instytut Książki programu Dyskusyjne Kluby Książki. Pani Beata w bardzo ciekawy sposób wprowadziła uczestników spotkania w świat bohaterów swoich książek. Dzieci chętnie angażowały się w zaproponowane przez Panią Beatę zabawy. Wspaniałą pamiątką były dedykacje i autografy w książkach, które można było zakupić podczas spotkania oraz na specjalnie przygotowanych kartkach. Na zakończenie autorka otrzymała od uczestników pachnący upominek.

Spotkanie z Jolantą Szwalbe

Na jesienno – zimowe słotne i pochmurne dni Gminna Biblioteka Publiczna w Świnicach Warckich zaproponowała swoim czytelnikom i nie tylko spotkanie z sympatyczną, niesamowicie oczytaną, odważną, tryskająca optymizmem i humorem Panią Jolantą Szwalbe.

Pani Jolanta Szwalbe w wieku 50 lat postanowiła odmienić dotychczasowe, ustabilizowane, a co za tym idzie monotonne życie i rozpoczęła realizację swojego marzenia.

Założyła własne wydawnictwo, z pomocą którego wydaje zebrane i opracowane przez siebie antologie cytatów odnoszących się do różnych okoliczności w życiu człowieka.

Na sobie samej przekonała się, że mądra książka potrafi wyciągnąć człowieka z przysłowiowego „dołka” i dodać energii do działania.

A ja, po bez mała 30. latach pracy w bibliotece mogę to potwierdzić, bowiem niejednokrotnie byłam świadkiem sytuacji, w których książka pomagała uporać się z samotnością, ze stratą bliskiej osoby, pomagała oderwać myśli od codziennych zmartwień, trosk, czy choroby.

Pani Jolanta skutecznie przekonywała, iż warto w każdej sytuacji życiowej skupiać się na tych dobrych jej stronach. Jako przykład podała szereg cytatów różnych mądrych osób, jak chociażby taki „ W starości plusem jest fakt, że można wreszcie pośpiewać sobie podczas mycia zębów”. Z osobami, które cytuje uświadamia słuchaczom, że budząc się każdego dnia powinniśmy mieć świadomość, iż otrzymaliśmy kolejne, nowiusieńkie 24 godziny w prezencie i powinniśmy je przeżyć we wspaniały, niepowtarzalny sposób oraz, że tak młodzi jak dziś nie będziemy już nigdy!

Pani Jolanta Szwalbe od ośmiu lat wydaje własne książki i jeździ z nimi po Polsce wygłaszając energetyzujące, przesycone mądrością i humorem prelekcje. Zapraszana przez biblioteki oraz Uniwersytety Trzeciego Wieku przemierzyła ilość kilometrów odpowiadającą długości równika.

Zapraszamy na ucztę intelektualną z antologiami wydanymi przez panią Jolantę Szwalbe, ponieważ stanowią one najwartościowszą cząstkę setek, jeśli nie tysięcy przeczytanych przez autorkę książek, dodają życiu lekkości, pomagają bardziej optymistycznie spojrzeć na życiowe stany, sytuacje i codzienne zmagania.

Ci, którzy odpowiedzieli na zaproszenie biblioteki i przyszli w poniedziałek - 25 stycznia do jej siedziby wyszli zafascynowani, rozbawieni i ze wspaniałymi upominkami!

Spotkanie autorskie z Panią Joanną Olech

6 maja 2016 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Świnicach Warckich przyjechała na spotkanie znana i lubiana autorka książek dla dzieci i młodzieży Joanną Olech. Na samym początku spotkania Pani Joanna zdradziła nam jak to się stało, że została pisarką i w bardzo ciekawy sposób rozpoczęła wprowadzanie uczestników spotkania w świat bohaterów swoich książek. W trakcie spotkania autorka czytała fragmenty "Dynastii Miziołków", które należą już do kanonu lektur szkolnych. Odbyły się też wybory „Mister Miziołka” oraz konkursy, w których nagrodami były słodkości. Chętni uczniowie, a było ich wielu, wymyślali historyjki o smoku w różnych nastrojach , a w międzyczasie pisarka tworzyła ilustracje dając w ten sposób popis swoich zdolności ilustratorskich. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w zaproponowane przez Panią Joannę gry i zabawy. Zobaczyliśmy również niezwykłe książki obrazkowe, jako dowód na to, iż można poznawać różne historie także z książek bez tekstu, oraz książki z ruchomymi elementami, które nasz gość pochodzące z różnych stron świata. Wspaniałą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy na specjalnie przygotowanych kartkach z miziołkową i smoczą pieczątką.

DKK kl. VII W GBP Świnice Warckie

W dniu 16.01.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki uczniów z klasy VII. Omawianą przez nich książką była powieść autorstwa Pawła Beręsewicza pt. „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”. Poniżej przedstawiamy relację naszych klubowiczów:

Książka o chłopcu w wieku około 12-13 lat. Jest nim Jacek Karaś. Zaczął on  przeżywać nieznane mu dotąd uczucia jakimi jest miłość, zauroczenie. Dziewczyna, w której się zakochał to Kaśka Kwiatek-nowa uczennica w jego klasie, bardzo przebojowa i błyskotliwa osoba . Przez całą książkę główny bohater stara się, aby zwróciła na niego uwagę, jednak większość sposobów które stosował były absurdalne.

Książka napisana prostym i zrozumiałym językiem, przez co każdy może ją  przeczytać. Według nas, uczestników DKK ta powieść jest bardzo ciekawa i warta przeczytania.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi