Spotkanie autorskie z Panią Joanną Olech

6 maja 2016 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Świnicach Warckich przyjechała na spotkanie znana i lubiana autorka książek dla dzieci i młodzieży Joanną Olech. Na samym początku spotkania Pani Joanna zdradziła nam jak to się stało, że została pisarką i w bardzo ciekawy sposób rozpoczęła wprowadzanie uczestników spotkania w świat bohaterów swoich książek. W trakcie spotkania autorka czytała fragmenty "Dynastii Miziołków", które należą już do kanonu lektur szkolnych. Odbyły się też wybory „Mister Miziołka” oraz konkursy, w których nagrodami były słodkości. Chętni uczniowie, a było ich wielu, wymyślali historyjki o smoku w różnych nastrojach , a w międzyczasie pisarka tworzyła ilustracje dając w ten sposób popis swoich zdolności ilustratorskich. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w zaproponowane przez Panią Joannę gry i zabawy. Zobaczyliśmy również niezwykłe książki obrazkowe, jako dowód na to, iż można poznawać różne historie także z książek bez tekstu, oraz książki z ruchomymi elementami, które nasz gość pochodzące z różnych stron świata. Wspaniałą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy na specjalnie przygotowanych kartkach z miziołkową i smoczą pieczątką.