Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie z Jolantą Szwalbe

Na jesienno – zimowe słotne i pochmurne dni Gminna Biblioteka Publiczna w Świnicach Warckich zaproponowała swoim czytelnikom i nie tylko spotkanie z sympatyczną, niesamowicie oczytaną, odważną, tryskająca optymizmem i humorem Panią Jolantą Szwalbe.

Pani Jolanta Szwalbe w wieku 50 lat postanowiła odmienić dotychczasowe, ustabilizowane, a co za tym idzie monotonne życie i rozpoczęła realizację swojego marzenia.

Założyła własne wydawnictwo, z pomocą którego wydaje zebrane i opracowane przez siebie antologie cytatów odnoszących się do różnych okoliczności w życiu człowieka.

Na sobie samej przekonała się, że mądra książka potrafi wyciągnąć człowieka z przysłowiowego „dołka” i dodać energii do działania.

A ja, po bez mała 30. latach pracy w bibliotece mogę to potwierdzić, bowiem niejednokrotnie byłam świadkiem sytuacji, w których książka pomagała uporać się z samotnością, ze stratą bliskiej osoby, pomagała oderwać myśli od codziennych zmartwień, trosk, czy choroby.

Pani Jolanta skutecznie przekonywała, iż warto w każdej sytuacji życiowej skupiać się na tych dobrych jej stronach. Jako przykład podała szereg cytatów różnych mądrych osób, jak chociażby taki „ W starości plusem jest fakt, że można wreszcie pośpiewać sobie podczas mycia zębów”. Z osobami, które cytuje uświadamia słuchaczom, że budząc się każdego dnia powinniśmy mieć świadomość, iż otrzymaliśmy kolejne, nowiusieńkie 24 godziny w prezencie i powinniśmy je przeżyć we wspaniały, niepowtarzalny sposób oraz, że tak młodzi jak dziś nie będziemy już nigdy!

Pani Jolanta Szwalbe od ośmiu lat wydaje własne książki i jeździ z nimi po Polsce wygłaszając energetyzujące, przesycone mądrością i humorem prelekcje. Zapraszana przez biblioteki oraz Uniwersytety Trzeciego Wieku przemierzyła ilość kilometrów odpowiadającą długości równika.

Zapraszamy na ucztę intelektualną z antologiami wydanymi przez panią Jolantę Szwalbe, ponieważ stanowią one najwartościowszą cząstkę setek, jeśli nie tysięcy przeczytanych przez autorkę książek, dodają życiu lekkości, pomagają bardziej optymistycznie spojrzeć na życiowe stany, sytuacje i codzienne zmagania.

Ci, którzy odpowiedzieli na zaproszenie biblioteki i przyszli w poniedziałek - 25 stycznia do jej siedziby wyszli zafascynowani, rozbawieni i ze wspaniałymi upominkami!

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi