Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Eliza Piotrowska - pisarka i ilustratorka książek dla dzieci w Filii nr 4 MBP w Pabianicach

Eliza Piotrowska - pisarka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumaczka języka włoskiego, krytyk sztuki, absolwentka Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie - 7 maja 2018 roku odwiedziła Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach. Spotkanie autorskie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, który działa w naszej bibliotece od kwietnia 2010 roku. Autorka na stałe mieszka w Brazylii, skąd przywiozła do nas mnóstwo słońca, radości i miłości... do książek.
Pisarka zaprezentowała przedszkolakom stworzoną przez siebie, przepełnioną humorem, ciepłem i życiową prawdą, serię książek o zwariowanej cioci Jadzi i jej małej bratanicy, które przepadają za swoim towarzystwem. Autorka czytała również fragmenty swoich książek, których dzieci słuchały zafascynowane, wiele razy wybuchając śmiechem. Swoją osobą oczarowała wszystkich obecnych na spotkaniu.
Zapraszamy do zapoznania się z książkami Elizy Piotrowskiej, znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki!

 

Renata Piątkowska - autorka książek dla dzieci w Filii nr 4 MBP w Pabianicach

Renata Piątkowska - autorka książek dla dzieci w Filii nr 4 MBP w Pabianicach

Dnia 12 października 2017 r. w  Filii nr 4 MBP w Pabianicach odbyło się spotkanie autorskie ze znaną i bardzo lubianą przez wszystkie dzieci pisarką Renatą Piątkowską.
Autorce towarzyszyła lektor, pani Malwina Kożurno, która czytała fragmenty jej książek. Interpretacja pani Malwiny wywołała ogólną radość wśród dzieci i dorosłych.

W barwny i ciekawy sposób Renata Piątkowska opowiadała o książkach, które do tej pory napisała. Szczególną uwagę poświęciła pozycjom o dzieciach, ich radościach, smutkach i codziennych sprawach.
Autorka, jako miłośniczka zwierząt, pisze także opowiadania o psach, kotach, koniach i innych czworonogach. W książkach tych uwrażliwia dzieci na krzywdę bezdomnych i opuszczonych zwierząt.
Książki pani Renaty Piątkowskiej pomagają dzieciom zrozumieć świat - uczą, bawią i wychowują.
Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI. Za swoją książkę "Wieloryb", podejmującą problematykę odmienności i tolerancji wśród dzieci, pisarka otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, natomiast za "Na wszystko jest sposób" II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren.
W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15.

 

Barbara Gawryluk w Filii nr 4 MBP w Pabianicach

18 listopada 2015 r. gościem Filii nr 4 MBP w Pabianicach była Barbara Gawryluk, autorka książek dla dzieci. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu - Dyskusyjne Kluby Książki. Przez cały rok przedszkolaki uczestniczące w projekcie poznawały przygody „Przedszkolaków z ulicy Morelowej”, psa Kaktusa, Dżoka i Baltica, znały więc twórczość autorki.

Podczas spotkania pani Gawryluk opowiedziała młodym czytelnikom o rezolutnym świstaku Gwizdku, oraz o małej foczce Klifce, która szukała swojej mamy. Dzieci z uwagą wysłuchały fragmentów opowiadań o losach sympatycznych zwierzaków. Szczególnie przypadł wszystkim do serca świstak, uwielbiający przygody, które jego mama nazywa kłopotami.

Atmosfera spotkania była bardzo miła i przyjazna. Pod koniec spotkania autorka otrzymała od dzieci portrety Kaktusa, ich ulubionego bohatera. Miłym akcentem spotkania były autografy wpisywane przez autorkę do książek oraz pamiątkowe zdjęcie z panią Barbarą. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze kiedyś okazję gościć ją w naszej bibliotece.Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką w Filii nr 4 w Pabianicach

Dużo pozytywnej energii i humoru, mnóstwo ciekawych pomysłów – tak można podsumować spotkanie autorskie z Zofią Stanecką, autorką książek, m.in. o rezolutnej Basi, trollu Alojzym i robocie Robercie, które odbyło się 13 września, w Filii nr 4 MBP, w ramach działającego tam Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Zaproszone do naszej biblioteki przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda praca pisarza, skąd czerpie on pomysły oraz jak wielu ludzi współtworzy książkę, zanim trafi ona do czytelnika.

Pisarka okazała się też świetną aktorką - posługując się kukiełkami Basi i jej taty, przybliżyła swoją bohaterkę małym czytelnikom. Rezolutna i pomysłowa, a także psotna dziewczynka, przypadła do serc nie tylko małym, ale i dużym odbiorcom.

Dzieci miały również okazję poćwiczyć swoją wyobraźnię, ich zadaniem było narysować niewidzialnego kota, o którym autorka przeczytała im ze swojej książki „Świat według dziadka”.

Spotkanie zakończyły autografy oraz pamiątkowe zdjęcia przedszkolaków z panią Zofią.

 

 

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek.

17 października 2014 roku w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach odbyło się bardzo ciekawe i pełne humoru spotkanie autorskie zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościem biblioteki była pani Agnieszka Frączek, autorka książek dla dzieci, doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Gong oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Autorka opowiedziała dzieciom jak długą drogę musi przebyć książka od momentu powstania pomysłu aż do chwili kiedy trafi ona w ręce czytelnika. Jak wiele trudu, czasu i ludzi potrzeba, aby można było wziąć ją do ręki.

Podczas spotkania autorka czytała wiersze ze zbiorów "Kanapka i innych wierszy kapka" oraz "Kotostrofy, czyli o kotach strofy". Na licznych przykładach językowych pisarka wyjaśniała meandry języka polskiego. Bawiła się z dziećmi najczęściej popełnianymi błędami językowymi. Wszyscy uczestnicy na pewno zapamiętali, że "ubiera się choinkę, a spodnie się zakłada".

Atmosfera spotkania była bardzo miła i przyjazna. Pod koniec spotkania autorka odpowiadała na pytania i rozdawała autografy. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze kiedyś okazję gościć ją w naszej bibliotece.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi