Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

Dnia 22 maja 2013 roku w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską, uznaną autorką i ilustratorką książek dla dzieci, laureatką ogólnopolskich konkursów literackich oraz inicjatyw edukacyjnych.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Pabianicach.

Podczas spotkania pani Eliza opowiadała o obyczajach panujących w Brazylii, jej ostatnim miejscu zamieszkania. Egzotyczne ptaki i owoce najbardziej zainteresowały małych czytelników.

Zaprezentowała również swoje książki. Czytane przez autorkę fragmenty książek zapoznały dzieci z ich tematyką oraz przygodami nieznanych dotąd bohaterów. Wszystkie dzieci pokochały żywiołową ciocię Jadzię, bohaterkę trzech książeczek, dowiedziały się jak długo rośnie drzewo i co to jest ruch planet.

Po prezentacji swojej twórczości autorka odpowiadała na pytania przedszkolaków, które wcale nie były łatwe. Czy ciocia Jadzia naprawdę istnieje? Kto ilustruje książki pani Elizy? Skąd pomysł na książkę „Żółte kółka”? ...i wiele innych. Całe spotkanie przebiegało w doskonałej atmosferze. Nauce towarzyszył śmiech i zabawa, czyli coś co dzieci lubią najbardziej.
Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi