Barbara Gawryluk w Filii nr 4 MBP w Pabianicach

18 listopada 2015 r. gościem Filii nr 4 MBP w Pabianicach była Barbara Gawryluk, autorka książek dla dzieci. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu - Dyskusyjne Kluby Książki. Przez cały rok przedszkolaki uczestniczące w projekcie poznawały przygody „Przedszkolaków z ulicy Morelowej”, psa Kaktusa, Dżoka i Baltica, znały więc twórczość autorki.

Podczas spotkania pani Gawryluk opowiedziała młodym czytelnikom o rezolutnym świstaku Gwizdku, oraz o małej foczce Klifce, która szukała swojej mamy. Dzieci z uwagą wysłuchały fragmentów opowiadań o losach sympatycznych zwierzaków. Szczególnie przypadł wszystkim do serca świstak, uwielbiający przygody, które jego mama nazywa kłopotami.

Atmosfera spotkania była bardzo miła i przyjazna. Pod koniec spotkania autorka otrzymała od dzieci portrety Kaktusa, ich ulubionego bohatera. Miłym akcentem spotkania były autografy wpisywane przez autorkę do książek oraz pamiątkowe zdjęcie z panią Barbarą. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze kiedyś okazję gościć ją w naszej bibliotece.