Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek.

17 października 2014 roku w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach odbyło się bardzo ciekawe i pełne humoru spotkanie autorskie zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościem biblioteki była pani Agnieszka Frączek, autorka książek dla dzieci, doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Gong oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Autorka opowiedziała dzieciom jak długą drogę musi przebyć książka od momentu powstania pomysłu aż do chwili kiedy trafi ona w ręce czytelnika. Jak wiele trudu, czasu i ludzi potrzeba, aby można było wziąć ją do ręki.

Podczas spotkania autorka czytała wiersze ze zbiorów "Kanapka i innych wierszy kapka" oraz "Kotostrofy, czyli o kotach strofy". Na licznych przykładach językowych pisarka wyjaśniała meandry języka polskiego. Bawiła się z dziećmi najczęściej popełnianymi błędami językowymi. Wszyscy uczestnicy na pewno zapamiętali, że "ubiera się choinkę, a spodnie się zakłada".

Atmosfera spotkania była bardzo miła i przyjazna. Pod koniec spotkania autorka odpowiadała na pytania i rozdawała autografy. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze kiedyś okazję gościć ją w naszej bibliotece.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi