Renata Piątkowska - autorka książek dla dzieci w Filii nr 4 MBP w Pabianicach

Dnia 12 października 2017 r. w  Filii nr 4 MBP w Pabianicach odbyło się spotkanie autorskie ze znaną i bardzo lubianą przez wszystkie dzieci pisarką Renatą Piątkowską.
Autorce towarzyszyła lektor, pani Malwina Kożurno, która czytała fragmenty jej książek. Interpretacja pani Malwiny wywołała ogólną radość wśród dzieci i dorosłych.

W barwny i ciekawy sposób Renata Piątkowska opowiadała o książkach, które do tej pory napisała. Szczególną uwagę poświęciła pozycjom o dzieciach, ich radościach, smutkach i codziennych sprawach.
Autorka, jako miłośniczka zwierząt, pisze także opowiadania o psach, kotach, koniach i innych czworonogach. W książkach tych uwrażliwia dzieci na krzywdę bezdomnych i opuszczonych zwierząt.
Książki pani Renaty Piątkowskiej pomagają dzieciom zrozumieć świat - uczą, bawią i wychowują.
Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI. Za swoją książkę "Wieloryb", podejmującą problematykę odmienności i tolerancji wśród dzieci, pisarka otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, natomiast za "Na wszystko jest sposób" II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren.
W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15.