Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

30.10.19 - Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską

30 października Filię nr 4 przy ul. 20 Stycznia 14 odwiedziła Izabella Klebańska, autorka muzycznych książek dla dzieci, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, scenarzystka programów telewizyjnych ("Tut Turu co.", "Miganki"). Jej najnowsza książka: "Hej, zagrajcie siarczyście. Opowieść o Stanisławie Moniuszce" została wydana w 2019 roku, który został ogłoszony rokiem tego wybitnego kompozytora (200. rocznica urodzin).

Pisarka zaprezentowała przedszkolakom wybrane fragmenty swojej twórczości, poznaliśmy dżdżownicę Akoladę i rozśpiewane zwierzątka. Spotkanie było okazją do poszerzenia swojej wiedzy o muzyce, zaznajomiliśmy się z nutami i dowiedzieliśmy się, co wspólnego mają ze sobą tarantula i tarantela. Wszystko zostało przekazane prosto i z humorem, a elementy śpiewu i tańca sprawiły, że młodsi i starsi wynieśli z tego spotkania dużo radości.

Izabella Klebańska podpisała swoje książki dostępne w naszej bibliotece, zachęcamy więc do wypożyczania egzemplarzy z autorską dedykacją.

Eliza Piotrowska - pisarka i ilustratorka książek dla dzieci w Filii nr 4 MBP w Pabianicach

Eliza Piotrowska - pisarka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumaczka języka włoskiego, krytyk sztuki, absolwentka Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie - 7 maja 2018 roku odwiedziła Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach. Spotkanie autorskie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, który działa w naszej bibliotece od kwietnia 2010 roku. Autorka na stałe mieszka w Brazylii, skąd przywiozła do nas mnóstwo słońca, radości i miłości... do książek.
Pisarka zaprezentowała przedszkolakom stworzoną przez siebie, przepełnioną humorem, ciepłem i życiową prawdą, serię książek o zwariowanej cioci Jadzi i jej małej bratanicy, które przepadają za swoim towarzystwem. Autorka czytała również fragmenty swoich książek, których dzieci słuchały zafascynowane, wiele razy wybuchając śmiechem. Swoją osobą oczarowała wszystkich obecnych na spotkaniu.
Zapraszamy do zapoznania się z książkami Elizy Piotrowskiej, znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki!

 

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką w Filii nr 4 w Pabianicach

Dużo pozytywnej energii i humoru, mnóstwo ciekawych pomysłów – tak można podsumować spotkanie autorskie z Zofią Stanecką, autorką książek, m.in. o rezolutnej Basi, trollu Alojzym i robocie Robercie, które odbyło się 13 września, w Filii nr 4 MBP, w ramach działającego tam Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Zaproszone do naszej biblioteki przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda praca pisarza, skąd czerpie on pomysły oraz jak wielu ludzi współtworzy książkę, zanim trafi ona do czytelnika.

Pisarka okazała się też świetną aktorką - posługując się kukiełkami Basi i jej taty, przybliżyła swoją bohaterkę małym czytelnikom. Rezolutna i pomysłowa, a także psotna dziewczynka, przypadła do serc nie tylko małym, ale i dużym odbiorcom.

Dzieci miały również okazję poćwiczyć swoją wyobraźnię, ich zadaniem było narysować niewidzialnego kota, o którym autorka przeczytała im ze swojej książki „Świat według dziadka”.

Spotkanie zakończyły autografy oraz pamiątkowe zdjęcia przedszkolaków z panią Zofią.

 

 

Renata Piątkowska - autorka książek dla dzieci w Filii nr 4 MBP w Pabianicach

Renata Piątkowska - autorka książek dla dzieci w Filii nr 4 MBP w Pabianicach

Dnia 12 października 2017 r. w  Filii nr 4 MBP w Pabianicach odbyło się spotkanie autorskie ze znaną i bardzo lubianą przez wszystkie dzieci pisarką Renatą Piątkowską.
Autorce towarzyszyła lektor, pani Malwina Kożurno, która czytała fragmenty jej książek. Interpretacja pani Malwiny wywołała ogólną radość wśród dzieci i dorosłych.

W barwny i ciekawy sposób Renata Piątkowska opowiadała o książkach, które do tej pory napisała. Szczególną uwagę poświęciła pozycjom o dzieciach, ich radościach, smutkach i codziennych sprawach.
Autorka, jako miłośniczka zwierząt, pisze także opowiadania o psach, kotach, koniach i innych czworonogach. W książkach tych uwrażliwia dzieci na krzywdę bezdomnych i opuszczonych zwierząt.
Książki pani Renaty Piątkowskiej pomagają dzieciom zrozumieć świat - uczą, bawią i wychowują.
Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI. Za swoją książkę "Wieloryb", podejmującą problematykę odmienności i tolerancji wśród dzieci, pisarka otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, natomiast za "Na wszystko jest sposób" II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren.
W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15.

 

Barbara Gawryluk w Filii nr 4 MBP w Pabianicach

18 listopada 2015 r. gościem Filii nr 4 MBP w Pabianicach była Barbara Gawryluk, autorka książek dla dzieci. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu - Dyskusyjne Kluby Książki. Przez cały rok przedszkolaki uczestniczące w projekcie poznawały przygody „Przedszkolaków z ulicy Morelowej”, psa Kaktusa, Dżoka i Baltica, znały więc twórczość autorki.

Podczas spotkania pani Gawryluk opowiedziała młodym czytelnikom o rezolutnym świstaku Gwizdku, oraz o małej foczce Klifce, która szukała swojej mamy. Dzieci z uwagą wysłuchały fragmentów opowiadań o losach sympatycznych zwierzaków. Szczególnie przypadł wszystkim do serca świstak, uwielbiający przygody, które jego mama nazywa kłopotami.

Atmosfera spotkania była bardzo miła i przyjazna. Pod koniec spotkania autorka otrzymała od dzieci portrety Kaktusa, ich ulubionego bohatera. Miłym akcentem spotkania były autografy wpisywane przez autorkę do książek oraz pamiątkowe zdjęcie z panią Barbarą. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze kiedyś okazję gościć ją w naszej bibliotece.Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi