Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Tropem jeźdźca na słoniu" - Filia nr 2 Pabianice

14 marca poszliśmy do biblioteki na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki :-).Pani Kasia czytała nam książki Pani Justyny Bednarek .Nam najbardziej podobała się książka pod tytułem "Serce" :-). Była to historia o stworkach z kurzu,które mieszkały przy podłodze.Dzięki stworkom z kurzu bohaterka przeniosła się do wspomnień z lat młodości. Wróciliśmy także do rozpoczętej miesiąc temu książki "Dwanaście ważnych opowieści". Słuchaliśmy historii o przyjaźni między koleżankami z klasy oraz o miłości między tatą a synem. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy,że miłość i przyjaźń są najważniejsze w życiu każdego człowieka

Uczestnicy spotkania

"Dwanaście ważnych opowieści" - Filia nr 2 Pabianice


19 lutego poszliśmy do biblioteki na spotkanie dyskusyjnego Klubu Książki :-) . Pani Kasia czytała nam książkę pt. "12 ważnych opowieści" :-).Książka ta poruszała ważne dla człowieka wartości.Każdy rozdział miał inne przesłanie.Pierwsza historia przypominała nam,że każdy z nas jest piękny wtedy, gdy jest sobą.W kolejnym opowiadaniu mówiliśmy,jak ważny jest szacunek do innych ludzi, o innych poglądach i religii. Następna historia uzmysłowiła nam,że każdy z nas jest inny, każdy ma wady i zalety. Książka ta bardzo nam się podobała :-).
Tekst:Marek Bednarek

"Jadzia" - Filia nr 2 Pabianice

17 stycznia poszliśmy do Biblioteki na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki :-) .Pani Kasia czytała nam książkę pt.:"Jadzia" autorki Izabeli Klebańskiej. Książka opowiadała o dzieciństwie Jadzi w czasach wojennych.Jej największym marzeniem było chodzenie do szkoły. Dzieliliśmy się informacjami na temat życia ludzi w czasie wojny.Książka ta jest prawdziwą historią życia mamy Izabeli Klebańskiej. Książka bardzo nam się podobała :-).
Tekst opracował:Gabriel Perenc

"Prezent dla Cebulki" - Filia nr 2 Pabianice

Nareszcie się spotkaliśmy! Z powodu remontu nie widzieliśmy się od września! Ale teraz nasze spotkanie przebiegło w świątecznej atmosferze. Z tej też okazji czytaliśmy książkę „Prezent dla Cebulki”. Jest to historia chłopca o imieniu Stig, którego samotnie wychowuje mama. Stig marzy aby odnaleźć tatę oraz aby pod choinkę dostać rower. Niestety, mama nie może spełnić żadnego z jego życzeń. Ale czy mino tych przeszkód chłopcu uda się spełnić marzenia? Czy świąteczny czas naprawdę jest magiczny. My, nie zdradzimy tej zagadki, zapraszamy do lektury. Natomiast nasze następne spotkanie już w Nowym Roku.

"Zaskórniaki" - Filia 2 Pabianice

13 września poszliśmy do biblioteki :-). Pani Kasia czytała nam książkę po tytułem "Zaskórniaki" i inne dziwadła z krainy porfela . Autorem książki jest Grzegorz Kasdepke. Autor wyjaśnił nam różne pojęcia ekonomioczne. Dowiedzieliśmy się , co to jest manko, bezrobocie, akcje,giełda ,emerytura, podaż i pobyt , inwestycje. Podawaliśmy przykłady z naszego życia dotyczące poznanych pojęć. KSIĄŻKA BARDZO NAM SIĘ PODOBAŁA

Uczestnicy DKK

"Mali bohaterowie. O dzieciach, które zmieniły świat". - Filia nr 2 Pabianice

14 czerwca poszliśmy do biblioteki na ulicę Łaską :-). Słuchaliśmy, jak pani Kasia czytała nam książkę pod tytułem : "Mali bohaterowie. O dzieciach, które zmieniły świat" :-). Dzieci z różnych krajów świata walczyły o wolność, sprawiedliwość i równość. Niektóre z nich były zmuszane do ciężkiej pracy , dziewczynki nie mogły się uczyć,osoby chore były dyskryminowane. Wszystkie te dzieci za swoją pracę zostały nagrodzone Międzynarodową Nagrodą Pokojową :-) . Dzieci pochodziły z Indii,Brazylii, Filipin,Pakistanu. Konga, RPA i Polski. Poznaliśmy historię Janka Meli -niepełnosprawnego podróżnika,któremu udało się zdobyć dwa bieguny w jednym roku . Swoją postawą udowodnił,że warto mieć marzenia i dążyć do celu :-) .
TA KSIĄŻKA PODOBAŁA NAM SIĘ BARDZO :-) .
Tekst opracowali:Marta Szudarska i Robert Panfilak

"Wielki powrót Detektywa Pozytywki" - Filia nr 2 Pabianice

Dnia 17 maja byliśmy w bibliotece przy ul. Łaskiej w Pabianicach na Dyskusyjnym Klubie Książki :-) .Pani Kasia czytała nam książkę Grzegorza Kasdepki pt.:"Wielki powrót detektywa Pozytywki" .Książka składa się z 9 rozdziałów,każdy opowiadał inną historię.Głównym bohaterem był detektyw Pozytywka i mieszkańcy kamienicy, w której mieszkali.Każdy rozdział to zagadka, która miała ciekawe i zaskakujące rozwiązanie.Książka była interesująca i ciekawa :-) .Było śmiesznie i wesoło.

Relacja uczestnicy PSONI

Twórczość Elizy Piotrowskiej - Filia nr 2 Pabianice

Dnia 19 kwietnia poszliśmy do biblioteki przy ul.Łaskiej :-). Pani Kasia czytała nam 4 książki Elizy Piotrowskiej: "Ciocia Jadzia", "Zmyślacz","Chrzest Polski i woja Mściwoja" i "Zółte kółka-Mam na imię Inna". Wszystkie książki były śmieszne i ciekawe :-).Trzy książki opowiadały o dzieciach a czwarta była to historia chrztu Polski.Bardzo nam się podobało :-). Książki, które wczoraj omawialiśmy były autorki, z którą 7 maja spotkamy się w bibliotece :-)
Tekst opracowała Elżbieta Kraszewska

"Czarodziejski palec" i "Olivier Moon i tajemnica magicznego napoju" - Filia nr 2 Pabianice

BIBLIOTERAPIA :-)
15 marca poszliśmy do biblioteki na ul.Łaską w Pabianicach :-). Pani Kasia czytała nam książkę pod tytułem :"Czarodziejski Palec". Jest to opowieść o rodzince, która lubiła chodzić na polowania. Dziewczynka za pomocą czarodziejskiego palca zamieniła zamieniła rodzinkę w kaczki a kaczki w ludzi.Dzięki tej zamianie ludzie zrozumieli,że nie należy strzelać do zwierząt :-). Potem pani Kasia czytała nam książkę pod tytułem :"Olivier Moon i tajemnica magicznego napoju". Przenieśliśmy się w świat magii .Chłopiec brał udział w konkursie na najlepszego czarodzieja. Musiał latać na miotle,robić magiczny eliksir. Chłopiec został wyróżniony w konkursie. Książki były bardzo ciekawe :-).Na koniec zostaliśmy obdarowani wielkanocnymi zajączkami :-) .

Relację napisali podopieczni PSONI

"Lotta z ulicy Awanturników" i "Fleje" - Filia 2 Pabianice

BIBLIOTERAPIA :-)
Dnia 27 lutego byliśmy w bibliotece na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki :-). Pani Kasia czytała nam książkę Astrid Lindgren pt."Lotta z ulicy Awanturników" :-). Była to opowieść o dziewczynce, której nie podobało się w domu i postanowiła się wyprowadzić .Szybko jednak zatęskniła za rodziną i wróciła do domu.Druga książka miała tytuł "Fleje". Była to śmieszna historia o mężu o żonie, którzy robili sobie psikusy,polowali na ptaki i nie lubili dzieci. Było wesoło i śmiesznie :-).

Tekst opracowali uczestnicy spotkania DKK

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi