Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Zaskórniaki" - Filia 2 Pabianice

13 września poszliśmy do biblioteki :-). Pani Kasia czytała nam książkę po tytułem "Zaskórniaki" i inne dziwadła z krainy porfela . Autorem książki jest Grzegorz Kasdepke. Autor wyjaśnił nam różne pojęcia ekonomioczne. Dowiedzieliśmy się , co to jest manko, bezrobocie, akcje,giełda ,emerytura, podaż i pobyt , inwestycje. Podawaliśmy przykłady z naszego życia dotyczące poznanych pojęć. KSIĄŻKA BARDZO NAM SIĘ PODOBAŁA

Uczestnicy DKK

"Mali bohaterowie. O dzieciach, które zmieniły świat". - Filia nr 2 Pabianice

14 czerwca poszliśmy do biblioteki na ulicę Łaską :-). Słuchaliśmy, jak pani Kasia czytała nam książkę pod tytułem : "Mali bohaterowie. O dzieciach, które zmieniły świat" :-). Dzieci z różnych krajów świata walczyły o wolność, sprawiedliwość i równość. Niektóre z nich były zmuszane do ciężkiej pracy , dziewczynki nie mogły się uczyć,osoby chore były dyskryminowane. Wszystkie te dzieci za swoją pracę zostały nagrodzone Międzynarodową Nagrodą Pokojową :-) . Dzieci pochodziły z Indii,Brazylii, Filipin,Pakistanu. Konga, RPA i Polski. Poznaliśmy historię Janka Meli -niepełnosprawnego podróżnika,któremu udało się zdobyć dwa bieguny w jednym roku . Swoją postawą udowodnił,że warto mieć marzenia i dążyć do celu :-) .
TA KSIĄŻKA PODOBAŁA NAM SIĘ BARDZO :-) .
Tekst opracowali:Marta Szudarska i Robert Panfilak

"Wielki powrót Detektywa Pozytywki" - Filia nr 2 Pabianice

Dnia 17 maja byliśmy w bibliotece przy ul. Łaskiej w Pabianicach na Dyskusyjnym Klubie Książki :-) .Pani Kasia czytała nam książkę Grzegorza Kasdepki pt.:"Wielki powrót detektywa Pozytywki" .Książka składa się z 9 rozdziałów,każdy opowiadał inną historię.Głównym bohaterem był detektyw Pozytywka i mieszkańcy kamienicy, w której mieszkali.Każdy rozdział to zagadka, która miała ciekawe i zaskakujące rozwiązanie.Książka była interesująca i ciekawa :-) .Było śmiesznie i wesoło.

Relacja uczestnicy PSONI

Twórczość Elizy Piotrowskiej - Filia nr 2 Pabianice

Dnia 19 kwietnia poszliśmy do biblioteki przy ul.Łaskiej :-). Pani Kasia czytała nam 4 książki Elizy Piotrowskiej: "Ciocia Jadzia", "Zmyślacz","Chrzest Polski i woja Mściwoja" i "Zółte kółka-Mam na imię Inna". Wszystkie książki były śmieszne i ciekawe :-).Trzy książki opowiadały o dzieciach a czwarta była to historia chrztu Polski.Bardzo nam się podobało :-). Książki, które wczoraj omawialiśmy były autorki, z którą 7 maja spotkamy się w bibliotece :-)
Tekst opracowała Elżbieta Kraszewska

"Czarodziejski palec" i "Olivier Moon i tajemnica magicznego napoju" - Filia nr 2 Pabianice

BIBLIOTERAPIA :-)
15 marca poszliśmy do biblioteki na ul.Łaską w Pabianicach :-). Pani Kasia czytała nam książkę pod tytułem :"Czarodziejski Palec". Jest to opowieść o rodzince, która lubiła chodzić na polowania. Dziewczynka za pomocą czarodziejskiego palca zamieniła zamieniła rodzinkę w kaczki a kaczki w ludzi.Dzięki tej zamianie ludzie zrozumieli,że nie należy strzelać do zwierząt :-). Potem pani Kasia czytała nam książkę pod tytułem :"Olivier Moon i tajemnica magicznego napoju". Przenieśliśmy się w świat magii .Chłopiec brał udział w konkursie na najlepszego czarodzieja. Musiał latać na miotle,robić magiczny eliksir. Chłopiec został wyróżniony w konkursie. Książki były bardzo ciekawe :-).Na koniec zostaliśmy obdarowani wielkanocnymi zajączkami :-) .

Relację napisali podopieczni PSONI

"Lotta z ulicy Awanturników" i "Fleje" - Filia 2 Pabianice

BIBLIOTERAPIA :-)
Dnia 27 lutego byliśmy w bibliotece na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki :-). Pani Kasia czytała nam książkę Astrid Lindgren pt."Lotta z ulicy Awanturników" :-). Była to opowieść o dziewczynce, której nie podobało się w domu i postanowiła się wyprowadzić .Szybko jednak zatęskniła za rodziną i wróciła do domu.Druga książka miała tytuł "Fleje". Była to śmieszna historia o mężu o żonie, którzy robili sobie psikusy,polowali na ptaki i nie lubili dzieci. Było wesoło i śmiesznie :-).

Tekst opracowali uczestnicy spotkania DKK

Mruk. Opowiadania o kotach, kotkach, kociskach - Filia 2 Pabianice

18 stycznia poszliśmy do biblioteki na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki :-). Pani Kasia czytała nam książkę Renaty Piątkowskiej pt."Mruk". Były to opowiadania o kotach, kotkach i kociskach.Bardzo podobała nam się historia kota Sierżanta, który pracował w komisariacie policji. Rozpoznawał on złodziei i przestępców. Wiele uśmiechu wywołała u nas historia o kocie burmistrzu. Ta książka była ciekawa i interesująca :-) .
Tekst opracował :Marcin Szumigaj

"Wszystkie moje mamy" - Filia 2 Pabianice

BIBLIOTERAPIA -16.11.2017 r.
16 listopada byliśmy na biblioterapii :-). Pani Kasia czytała nam książkę pt."WSZYSTKIE MOJE MAMY " .Była to prawdziwa historia Ireny Sedlerowej, która ratowała dzieci w czasie wojny. Bohaterem książki jest Szymon Bauman- żydowski chłopiec zamknięty z rodziną w gettcie. Pani Irena wywiozła go w pudełku i ukryła w nowej rodzinie.Dzięki temu udało mu się przeżyć wojnę.Pani Irena uratowała 2,5 tysiąca dzieci. Rozmawialiśmy o ciężkich czasach wojny. Książka bardzo nam się podobała :-).
Tekst opracowała Milena Rabiega.

"Ciumkowie. Historie, w tym jedna smutna". Filia nr 2 Pabianice

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem tuż, tuż... Dlatego zgodnie z planem podczas październikowego spotkania DKK dla niepełnosprawnych kontynuowaliśmy poznawanie twórczości tego pisarza.Tym razem czytaliśmy książkę pt: „Ciumkowie. Historie, w tym jedna smutna”. Rodzina Ciumków to Tata, Mama, Kasia, Grześ oraz Burek. Poznaliśmy kilkanaście opowieści z ich życia. Między innymi poznaliśmy jak poznali się tata z mamą, kto jest głową rodziny, jak wyglądała pierwsza spowiedź Grzesia, jak Kasia walczyła o tytuł księżniczki, kto z rodziny został królem grzybobrania, dlaczego ciocia Kazia jest niezwykła, dlaczego tata z mamą pewnego razu musieli nocować w samochodzie...Bohaterem jedynej smutnej historii jest Burek. Książka podobała nam się. Przy okazji rozmawialiśmy kto w naszych domach jest głową rodziny, o dzieciach naszych bliskich oraz chwaliliśmy doskonały w tym roku sezon grzybowy. Spotykamy się ponownie za kilka dni, tym razem poznamy Pawła Beręsewicza na żywo.

"Człowiek z czerwoną chorągiewką". - Filia nr 2 Pabianice

14 września odbyło się spotkanie DKK dla osób niepełnosprawnych. Kontynuujemy poznawanie twórczości Pawła Beręsewicza. Wszyscy chcą perfekcyjnie się przygotować do październikowego spotkania z pisarzem. Na początku dokończyliśmy książkę pt. „Poczet Psujów Polskich”. Z uwagi na obecność telewizji nie udało nam się przeczytać jej w całości na poprzednim spotkaniu. Wielopokoleniowa historia wybryków przodków Maćka oraz jego synka Kacpra, który dopiero urodzi się w 20135 roku bardzo nam się podobała. Następnie przeczytaliśmy wiersz „Akcja ratunkowa”. Opowiada on jak to zwierzęta uratowały małą płotkę złowioną przez rybaka. Ostatnia książka którą przeczytaliśmy to „Człowiek z czerwoną chorągiewką. O początkach motoryzacji”. Pewien chłopiec przenosi nas w czasy kiedy powstał pierwszy automobil. Tjego tata z czerwoną chorągiewką ostrzegał ludzi przed nadjeżdżającym pojazdem. Następnie poznajemy jak powstał pierwszy samochód na benzynę, opony, sygnalizacja świetlna oraz... marzenie o latających pojazdach. Ale w tamtych czasach latające pojazdy istniały tylko w bajkach i wydawały się realne tylko w marzeniach. Przed nami jeszcze jedno spotkanie z twórczością Pawła Beręsewicza. Za miesiąc poznamy Ciumków. Z dotychczasowej twórczości zauważyliśmy, że pisarz lubi historię.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi