"Mali bohaterowie. O dzieciach, które zmieniły świat". - Filia nr 2 Pabianice

14 czerwca poszliśmy do biblioteki na ulicę Łaską :-). Słuchaliśmy, jak pani Kasia czytała nam książkę pod tytułem : "Mali bohaterowie. O dzieciach, które zmieniły świat" :-). Dzieci z różnych krajów świata walczyły o wolność, sprawiedliwość i równość. Niektóre z nich były zmuszane do ciężkiej pracy , dziewczynki nie mogły się uczyć,osoby chore były dyskryminowane. Wszystkie te dzieci za swoją pracę zostały nagrodzone Międzynarodową Nagrodą Pokojową :-) . Dzieci pochodziły z Indii,Brazylii, Filipin,Pakistanu. Konga, RPA i Polski. Poznaliśmy historię Janka Meli -niepełnosprawnego podróżnika,któremu udało się zdobyć dwa bieguny w jednym roku . Swoją postawą udowodnił,że warto mieć marzenia i dążyć do celu :-) .
TA KSIĄŻKA PODOBAŁA NAM SIĘ BARDZO :-) .
Tekst opracowali:Marta Szudarska i Robert Panfilak