Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Poznajemy życie i obyczaje leśnych zwierząt – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece.

Choć za oknami biblioteki już prawie przedwiośnie, to kalendarzowa zima wciąż trwa.

Tak więc Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci przy konstantynowskiej Bibliotece zaprosił w dn. 25 lutego 2020 r. przedszkolaków na zimowe spotkanie z leśnymi zwierzętami.

Gośćmi klubu były dzieci z Przedszkola nr 3 „Bajka” w Konstantynowie Łódzkim.

Teatrzyk biblioteczny przedstawił małym klubowiczom spektakl przygotowany w oparciu o książkę pt. „Jak przetrwasz mroźną zimę Kopciuszku?”  Wraz z akcją przedstawienia przenieśliśmy się do przykrytego śniegiem lasu, gdzie obserwowaliśmy leśne zwierzęta i ich starania o zdobycie pożywienia zimą. Przyswojone w ten sposób informacje, wykorzystaliśmy, dzieląc się wrażeniami z obejrzanego przedstawienia.

W drugiej części zajęć było równie ciekawie. Bezpośrednie spotkanie z książkami – głośne czytanie, przeglądanie, zagadki i zabawy, zawsze sprawiają naszym małym gościom dużo radości.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie. Pamiętajcie, że czekają na Was zarezerwowane książki!

 

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.


„Zimowe wędrówki po lesie” – Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci, zaprosił przedszkolaków

Na spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Dzieci w konstantynowskiej bibliotece,  wybrały się w dniu 30 stycznia 2020 r. przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.

Dla części naszych gości była to pierwsza wizyta w Bibliotece, więc powiedzieliśmy sobie o tym, po co przychodzimy do biblioteki, co to znaczy wypożyczyć książkę, jak można zostać Czytelnikiem i o tym co powinien wiedzieć  Czytelnik.

W drugiej części zajęć, za sprawą Bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowego, spotkaliśmy się z jeżykiem, sarenką, dzikiem, sową i innymi zwierzętami. Dowiedzieliśmy się przy tej okazji co jedzą dzikie zwierzęta, gdy ziemia przykryta jest śniegiem, a mróz daje się we znaki.

Na zakończenie,  biblioteczne książki opowiedziały nam ( z pomocą pani bibliotekarki)  kilka swoich, ciekawych historii.

Dziękujemy za zimowe odwiedziny i oczywiście zapraszamy na kolejna wizytę!

Do zobaczenia w bibliotece!

 

Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece

W dniu 11 grudnia 2019 r. z zaproszenia DKK dla dzieci skorzystały sympatyczne Jeżyki czyli przedszkolaki z Przedszkola „Barwne Dzieci” w Konstantynowie Łódzkim.

Teatrzyk Biblioteczny zaprezentował naszym małym gościom zimową opowieść o leśnych zwierzętach i choć była to bajka, to śledząc przygody mieszkańców zimowego lasu, dowiedzieliśmy się przy okazji, gdzie zwierzęta znajdują pożywienie, gdy las okrywa  biała kołderka śniegu.

Po przedstawieniu rozmawialiśmy o tym, jak zwierzęta radzą sobie w zimowym lesie i dlaczego naszemu bohaterowi, małemu ptaszkowi,  trudno było przetrwać mroźną zimę.

W kolejnej części spotkania można było osobiście przekonać się, co się kryje po drugiej stronie teatralnego parawanu, a przy okazji stworzyć własną scenkę teatrzyku.

Po zabawie przyszedł czas na bliskie spotkanie z książkami, a było to bardzo interesujące spotkanie, urozmaicone zagadkami i zabawami.

Na zakończenie zaprosiliśmy do naszych zabaw bibliotecznego Mikołaja. Zaśpiewaliśmy mu wesołą, zimową piosenkę, a następnie Mikołaj cierpliwie wysłuchiwał naszych życzeń, co do świątecznych prezentów.

Dziękujemy naszym małym gościom, zapraszamy ponownie i życzymy, żeby Mikołaj spełnił wszystkie wasze marzenia.

„Kłótnia - zgoda” – jesienne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece

O tym „Jak dwa kangury o mało jednego lasu nie zadeptały” i co z tego wynikło, rozmawialiśmy  w dniu  5 listopada 2019 r. na spotkaniu DKK dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece.

Na zaproszenie klubu, tym razem odpowiedziały przedszkolaki z przedszkola „Oliwkowy Gaj” w Konstantynowie Łódzkim. W naszych rozważaniach pomógł jak zawsze niezawodny, Biblioteczny Teatrzyk Kukiełkowy, prezentując nam przedstawienie o dwóch skłóconych kangurach, którym trudno było się pogodzić.

Po zakończeniu przedstawienia rozmawialiśmy o tym, o co i z kim my najczęściej się kłócimy. Nasze rozważania zakończyliśmy zgodnych stwierdzeniem, które podpowiedział nam duszek z bajki,  że „…w kłótni najważniejsze jest to, żeby umieć się pogodzić”.

W drugiej części spotkania czas upłynął nam na wesołych zabawach pacynkami, a na zakończenie „przemówiły’ do nas biblioteczne książki, które z pomocą pani bibliotekarki, opowiadały o swoich bohaterach, zachęcając do wypożyczeń.

Z książkami i pacynkami……na trawie – plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim

Korzystając z pięknego słonecznego przedpołudnia, w dniu 13 czerwca 2019r. wyszliśmy  z budynku konstantynowskiej Biblioteki, żeby razem z naszymi gośćmi-klubowiczami DKK  z Przedszkola „Magnolki w Konstantynowie Łódzkim,  czytać, rozmawiać i bawić się, w otoczeniu pięknej zieleni  parku miejskiego.

Teatrzyk obrazkowy zaprezentował nam zabawną opowieść o „Panach Palcach”, a książka pt. „Zgadnij gdzie?” zaprosiła wszystkich do przyrodniczej zgaduj-zgaduli.

Piękne słońce, zielona trawa i delikatny szum fontann sprzyjały zabawom z chustą animacyjną klanzy.  W imprezie uczestniczyły też biblioteczne kukiełki, które wesoło podskakiwały na rączkach dzieci, podczas swobodnych zabaw na trawniku.

Po tak udanym i pełnym energii „spotkaniu na trawie”, miło było odpocząć w pomieszczeniu Biblioteki, gdzie już z niecierpliwością czekały na nas biblioteczne książki.

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

 

Link do filmiku: https://youtu.be/R2BwHHs8s_Y

Rozmawiamy o wartościach – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w konstantynowskiej Bibliotece.

O tym że, „..pieniądze szczęścia nie dają” rozmawialiśmy w dniu 15 lutego 2019 r. na spotkaniu DKK w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

Gośćmi  Biblioteki była młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, a pretekstem do dyskusji było przedstawienie, które zaprezentował klubowiczom Biblioteczny Teatrzyk Kukiełkowy, do bajki „O rybaku i rybce”. Zastanawialiśmy się nad tym, czego człowiek potrzebuje do szczęścia i zgodziliśmy się, że to nie dobra materialne są najważniejsze w naszym życiu.

W drugiej części spotkania uczestniczyliśmy w dynamicznej zabawie ruchowej, a biblioteczne książki zaprosiły nas do swojego świata, prezentując z pomocą pani bibliotekarki ciekawe informacje i opowieści.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do skorzystania z zajęć bibliotecznych w drugim tygodniu ferii – plakat w załączeniu.

Zapraszamy!

Zimowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece

Za oknem pada śnieg, a w bibliotece ciepło i przytulnie. W takiej zimowej atmosferze dobrze jest spotkać się w przyjaznym wnętrzu biblioteki,  poczytać,  porozmawiać, pobawić się, a przy okazji dowiedzieć się co dzieje się w zimowym lesie.

W tym zimowym dniu, 8 stycznia 2019 r. Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci przy konstantynowskiej Bibliotece zaprosił młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Konstantynowie Łódzkim na klubowe spotkanie.

 Nasi goście obejrzeli spektakl teatrzyku kukiełkowego do książki autorstwa Anne  Moller pt. „Jak przetrwasz mroźną zimę kopciuszku?”, a następnie rozmawialiśmy na temat tej uroczej opowiastki o zimowym lesie. Dowiedzieliśmy się gdzie leśne zwierzęta znajdują pożywienie zimą i czy ptaszek - kopciuszek, który nie odleciał do ciepłych krajów ma szansę przetrwać mroźną zimę.

W drugiej części spotkania do zabawy zaprosiły nas biblioteczne książki, a szczególnie książka z zagadkami i otwieranymi okienkami pt. „Zgadnij kto?”.

Zapraszamy do kolejnych odwiedzin w bibliotece i życzymy wesołych zabaw na śniegu

 

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci przy konstantynowskiej Bibliotece -zaprasza na spotkania!

Miejska Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim serdecznie zaprasza przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej, na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

Podczas spotkań czytamy wartościowe książki , a następnie rozmawiamy na ich temat. W naszych zajęciach bardzo dobrze sprawdza się przekazywanie treści książki za pomocą teatrzyku kukiełkowego czy obrazkowego. Wykorzystujemy też chustę Klanzy, która służy do animacji i zabaw tematycznych związanych z omawianą książką.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych takimi  spotkaniami nauczycieli, do kontaktu z biblioteką w celu umówienia terminu spotkania.

Poniżej przedstawiamy relację z ostatniego klubowego spotkania.   

 W dniu 13 grudnia 2018 r. w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kolejne spotkanie DKK dla Dzieci. Mali dyskutanci – uczniowie klasy „0” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstantynowie Łódzkim bardzo dobrze poradzili sobie z poważnym tematem, dotyczącym tolerancji i szacunku. W klimat tej ważnej dyskusji, wprowadziła nas mądra bajka pt. „Jak biały słonik zawstydził małpy”. Doszliśmy do wniosku, że pomimo wielu różnic między nami, wszyscy jesteśmy ważni i powinniśmy się nawzajem szanować. To szacunek i sposoby jego okazywania, były kolejnym tematem rozmowy. Naszą dyskusję podsumowaliśmy wesołą zabawą z chustą animacyjną, podczas której, szukaliśmy tego, co nas łączy.

W ostatniej części spotkania mali klubowicze wzięli udział w bibliotecznym „Przeglądzie interesujących książek” podczas którego, bibliotekarka przeglądała wraz z dziećmi ciekawe pozycje książkowe, a czytając ich fragmenty, zachęcała do wypożyczeń.

Dziękujemy naszym gościom za tak aktywny udział w dyskusji i zapraszamy do Biblioteki!

 

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.„Każdy z nas jest wyjątkowy – wszyscy zasługujemy na szacunek!” – listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece.

Czy słoń może być biały,  a małpy różowe?

O tym jakie znaczenie miał wygląd dla bohaterów bajki pt. „Jak biały słonik zawstydził małpy”, dyskutowały dzieci  z Przedszkola „Pokaż świat” w Konstantynowie Łódzkim, podczas listopadowego spotkania DKK w konstantynowskiej Bibliotece.

Ta mądra bajka o odważnym słoniku, który był biały, zachęciła nas do dyskusji o naszej różnorodności. Rozmawiając, doszliśmy do wniosku, że to bardzo dobrze, że każdy z nas jest inny i że trzeba się nawzajem szanować. Przypomnieliśmy sobie też czym jest szacunek i jak możemy go okazywać.

W drugiej części naszego spotkania przyszedł czas na zabawę pacynkami i bliższe spotkanie z bibliotecznymi książkami.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejną wizytę w bibliotece, razem z rodzicami.

                             Czekają na Was zarezerwowane do wypożyczenia książki!      

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim z… teatrzykiem Kamishibai

W dniu 11.06.2018 r. sympatyczne Maluszki z konstantynowskiego Przedszkola „Magnolki” uczestniczyły w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci przy konstantynowskiej Bibliotece.

Z pomocą teatrzyku obrazkowego Kamishibai, dzieci zapoznały się z dwoma zabawnymi opowiadaniami.  Pierwsze z nich zatytułowane „Rower Walentynki” zabrało nas w podróż rowerem. Razem z dziewczynką o imieniu Walentynka i jej przyjaciółmi., licząc do dziesięciu, dotarliśmy do zaskakującego finału podróży.

Kolejne opowiadanie zatytułowane „O panach Palcach”, było świetną zabawą, podczas której, mali klubowicze poznali nazwy wszystkich pięciu palców naszej ręki .

W drugiej części spotkania, wspólnie przeglądaliśmy biblioteczne książki, a jedna z nich pt. „Kochane zoo” zapewniła nam kreatywną zabawę z zagadkami.

Dziękujemy małym Klubowiczom i zapraszamy na kolejne, równie interesujące spotkania naszego Klubu.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi