Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Z książkami i pacynkami……na trawie – plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim

Korzystając z pięknego słonecznego przedpołudnia, w dniu 13 czerwca 2019r. wyszliśmy  z budynku konstantynowskiej Biblioteki, żeby razem z naszymi gośćmi-klubowiczami DKK  z Przedszkola „Magnolki w Konstantynowie Łódzkim,  czytać, rozmawiać i bawić się, w otoczeniu pięknej zieleni  parku miejskiego.

Teatrzyk obrazkowy zaprezentował nam zabawną opowieść o „Panach Palcach”, a książka pt. „Zgadnij gdzie?” zaprosiła wszystkich do przyrodniczej zgaduj-zgaduli.

Piękne słońce, zielona trawa i delikatny szum fontann sprzyjały zabawom z chustą animacyjną klanzy.  W imprezie uczestniczyły też biblioteczne kukiełki, które wesoło podskakiwały na rączkach dzieci, podczas swobodnych zabaw na trawniku.

Po tak udanym i pełnym energii „spotkaniu na trawie”, miło było odpocząć w pomieszczeniu Biblioteki, gdzie już z niecierpliwością czekały na nas biblioteczne książki.

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

 

Link do filmiku: https://youtu.be/R2BwHHs8s_Y

Rozmawiamy o wartościach – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w konstantynowskiej Bibliotece.

O tym że, „..pieniądze szczęścia nie dają” rozmawialiśmy w dniu 15 lutego 2019 r. na spotkaniu DKK w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

Gośćmi  Biblioteki była młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, a pretekstem do dyskusji było przedstawienie, które zaprezentował klubowiczom Biblioteczny Teatrzyk Kukiełkowy, do bajki „O rybaku i rybce”. Zastanawialiśmy się nad tym, czego człowiek potrzebuje do szczęścia i zgodziliśmy się, że to nie dobra materialne są najważniejsze w naszym życiu.

W drugiej części spotkania uczestniczyliśmy w dynamicznej zabawie ruchowej, a biblioteczne książki zaprosiły nas do swojego świata, prezentując z pomocą pani bibliotekarki ciekawe informacje i opowieści.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do skorzystania z zajęć bibliotecznych w drugim tygodniu ferii – plakat w załączeniu.

Zapraszamy!

Zimowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece

Za oknem pada śnieg, a w bibliotece ciepło i przytulnie. W takiej zimowej atmosferze dobrze jest spotkać się w przyjaznym wnętrzu biblioteki,  poczytać,  porozmawiać, pobawić się, a przy okazji dowiedzieć się co dzieje się w zimowym lesie.

W tym zimowym dniu, 8 stycznia 2019 r. Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci przy konstantynowskiej Bibliotece zaprosił młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Konstantynowie Łódzkim na klubowe spotkanie.

 Nasi goście obejrzeli spektakl teatrzyku kukiełkowego do książki autorstwa Anne  Moller pt. „Jak przetrwasz mroźną zimę kopciuszku?”, a następnie rozmawialiśmy na temat tej uroczej opowiastki o zimowym lesie. Dowiedzieliśmy się gdzie leśne zwierzęta znajdują pożywienie zimą i czy ptaszek - kopciuszek, który nie odleciał do ciepłych krajów ma szansę przetrwać mroźną zimę.

W drugiej części spotkania do zabawy zaprosiły nas biblioteczne książki, a szczególnie książka z zagadkami i otwieranymi okienkami pt. „Zgadnij kto?”.

Zapraszamy do kolejnych odwiedzin w bibliotece i życzymy wesołych zabaw na śniegu

 

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci przy konstantynowskiej Bibliotece -zaprasza na spotkania!

Miejska Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim serdecznie zaprasza przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej, na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

Podczas spotkań czytamy wartościowe książki , a następnie rozmawiamy na ich temat. W naszych zajęciach bardzo dobrze sprawdza się przekazywanie treści książki za pomocą teatrzyku kukiełkowego czy obrazkowego. Wykorzystujemy też chustę Klanzy, która służy do animacji i zabaw tematycznych związanych z omawianą książką.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych takimi  spotkaniami nauczycieli, do kontaktu z biblioteką w celu umówienia terminu spotkania.

Poniżej przedstawiamy relację z ostatniego klubowego spotkania.   

 W dniu 13 grudnia 2018 r. w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kolejne spotkanie DKK dla Dzieci. Mali dyskutanci – uczniowie klasy „0” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstantynowie Łódzkim bardzo dobrze poradzili sobie z poważnym tematem, dotyczącym tolerancji i szacunku. W klimat tej ważnej dyskusji, wprowadziła nas mądra bajka pt. „Jak biały słonik zawstydził małpy”. Doszliśmy do wniosku, że pomimo wielu różnic między nami, wszyscy jesteśmy ważni i powinniśmy się nawzajem szanować. To szacunek i sposoby jego okazywania, były kolejnym tematem rozmowy. Naszą dyskusję podsumowaliśmy wesołą zabawą z chustą animacyjną, podczas której, szukaliśmy tego, co nas łączy.

W ostatniej części spotkania mali klubowicze wzięli udział w bibliotecznym „Przeglądzie interesujących książek” podczas którego, bibliotekarka przeglądała wraz z dziećmi ciekawe pozycje książkowe, a czytając ich fragmenty, zachęcała do wypożyczeń.

Dziękujemy naszym gościom za tak aktywny udział w dyskusji i zapraszamy do Biblioteki!

 

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.„Każdy z nas jest wyjątkowy – wszyscy zasługujemy na szacunek!” – listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece.

Czy słoń może być biały,  a małpy różowe?

O tym jakie znaczenie miał wygląd dla bohaterów bajki pt. „Jak biały słonik zawstydził małpy”, dyskutowały dzieci  z Przedszkola „Pokaż świat” w Konstantynowie Łódzkim, podczas listopadowego spotkania DKK w konstantynowskiej Bibliotece.

Ta mądra bajka o odważnym słoniku, który był biały, zachęciła nas do dyskusji o naszej różnorodności. Rozmawiając, doszliśmy do wniosku, że to bardzo dobrze, że każdy z nas jest inny i że trzeba się nawzajem szanować. Przypomnieliśmy sobie też czym jest szacunek i jak możemy go okazywać.

W drugiej części naszego spotkania przyszedł czas na zabawę pacynkami i bliższe spotkanie z bibliotecznymi książkami.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejną wizytę w bibliotece, razem z rodzicami.

                             Czekają na Was zarezerwowane do wypożyczenia książki!      

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim z… teatrzykiem Kamishibai

W dniu 11.06.2018 r. sympatyczne Maluszki z konstantynowskiego Przedszkola „Magnolki” uczestniczyły w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci przy konstantynowskiej Bibliotece.

Z pomocą teatrzyku obrazkowego Kamishibai, dzieci zapoznały się z dwoma zabawnymi opowiadaniami.  Pierwsze z nich zatytułowane „Rower Walentynki” zabrało nas w podróż rowerem. Razem z dziewczynką o imieniu Walentynka i jej przyjaciółmi., licząc do dziesięciu, dotarliśmy do zaskakującego finału podróży.

Kolejne opowiadanie zatytułowane „O panach Palcach”, było świetną zabawą, podczas której, mali klubowicze poznali nazwy wszystkich pięciu palców naszej ręki .

W drugiej części spotkania, wspólnie przeglądaliśmy biblioteczne książki, a jedna z nich pt. „Kochane zoo” zapewniła nam kreatywną zabawę z zagadkami.

Dziękujemy małym Klubowiczom i zapraszamy na kolejne, równie interesujące spotkania naszego Klubu.

 

Z książkami i o książkach... na trawie – plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim

„Czytanie łączy” to hasło tegorocznego Tygodnia Czytania Dzieciom,
który obchodzimy w dniach 2-10 czerwca. A my dodamy, że… czytać i rozmawiać
o książkach można wszędzie, a tym bardziej na zielonej trawie,  w parku miejskim  przy fontannach!

Korzystając z pięknego słonecznego przedpołudnia, w dniu 6 czerwca 2018 r. wyszliśmy  z budynku konstantynowskiej Biblioteki, żeby razem z naszymi gośćmi-klubowiczami DKK  z Przedszkola „Magnolki w Konstantynowie Łódzkim,  czytać, rozmawiać i bawić się, w otoczeniu pięknej zieleni  parku miejskiego.

Teatrzyk obrazkowy zaprezentował nam zabawną opowieść o „Panach Palcach”,
a książka pt. „Zgadnij gdzie?” zaprosiła wszystkich do przyrodniczej zgaduj-zgaduli.

Piękne słońce, zielona trawa i delikatny szum fontann sprzyjały zabawom z chustą animacyjną klanzy.  W imprezie uczestniczyły też biblioteczne kukiełki, które wesoło podskakiwały na rączkach dzieci, podczas swobodnych zabaw na trawniku.

Po tak udanym i pełnym energii „spotkaniu na trawie”, miło było odpocząć
w pomieszczeniu Biblioteki, gdzie już z niecierpliwością czekały na nas biblioteczne książki.

 

Link do filmiku ze spotkania:

https://www.youtube.com/watch?v=J_Tq1mWqFvM&feature=youtu.be

 

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

 

Dyskusja i zabawy z książkami – majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece

W dniu 18 maja 2018 r. Dyskusyjny Klub Książki działający przy konstantynowskiej  Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, zaprosił na  majowe spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.

Bohaterkami naszego spotkania były dwie książki: „Komu zupki” i „Zgadnij gdzie?”.  Obie książki przekazały nam dużo ciekawych informacji. Dowiedzieliśmy się dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz poznaliśmy kilka ciekawostek ze świata przyrody. Naszemu spotkaniu towarzyszył Biblioteczny Teatrzyk Kukiełkowy i zabawa z zagadkami.

Dziękujemy za bardzo aktywny udział w spotkaniu i zapraszamy do Biblioteki!

Wiosenne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece.

Dlaczego Czerwony Kapturek gonił wilka, Tomcio Paluch gwałtownie urósł, a czarownica wypiękniała?

Na te i inne, równie intrygujące pytania, szukaliśmy odpowiedzi podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, w którym uczestniczyli pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.

W bajkowy świat zabrał nas spektakl Bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowego, przygotowanego na podstawie bajki pt. „Komu zupki”, autorstwa Quitterie Simon.

Ponieważ głównym tematem książki była ugotowana przez czarownicę zupa jarzynowa i jej zdrowotne właściwości, więc nasi Klubowicze spotkali się ze Specjalnymi Gośćmi Klubu – witaminami i minerałami. Pozostając w baśniowej atmosferze, udało nam się porozmawiać na całkiem poważny temat, czyli o zdrowym odżywianiu.

W drugiej części spotkania książka pani Laury Leuck pt. „Na jeden dzień”, zaprosiła nas do rymowanej zgaduj-zgaduli, a biblioteczne pacynki, do wesołej zabawy.

Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie!

"Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

Link do filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=5hytJBOPoZI&feature=youtu.be

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece

Czy czarownica Gryzmina użyła czarów gotując swoją zupę jarzynową? Co sprawiło, że po zjedzeniu zupy bohaterowie książki nabierali niezwykłej mocy? Beta-kroten, skrobia, pektyna, fosfor - co to za określenia i czego dotyczą? Między innymi na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci  w konstantynowskiej Bibliotece, w dniu 22 lutego 2018 r.

Gośćmi Klubu były dzieci z Przedszkola „Pokaż Świat” w Konstantynowie Łódzkim.

Na wstępie spotkania zapoznaliśmy się z zabawną książką pt. „Komu zupki”, która w baśniowej formie, przekazuje czytelnikom dawkę wiedzy na temat zdrowego odżywiania. W dalszej dyskusji w tym temacie, pomogła nam druga książka z pięknymi ilustracjami pt. „Przekroje. Warzywa i owoce” . Z treścią obu książek zapoznał nas Biblioteczny Teatrzyk Kukiełkowy, który od lat cieszy się dużym powodzeniem w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci.

W drugiej części spotkania wybieraliśmy i rezerwowaliśmy do wypożyczenia biblioteczne książki.

Dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu i zapraszamy do odwiedzin w Bibliotece.

"Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi