Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim z… teatrzykiem Kamishibai

W dniu 11.06.2018 r. sympatyczne Maluszki z konstantynowskiego Przedszkola „Magnolki” uczestniczyły w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci przy konstantynowskiej Bibliotece.

Z pomocą teatrzyku obrazkowego Kamishibai, dzieci zapoznały się z dwoma zabawnymi opowiadaniami.  Pierwsze z nich zatytułowane „Rower Walentynki” zabrało nas w podróż rowerem. Razem z dziewczynką o imieniu Walentynka i jej przyjaciółmi., licząc do dziesięciu, dotarliśmy do zaskakującego finału podróży.

Kolejne opowiadanie zatytułowane „O panach Palcach”, było świetną zabawą, podczas której, mali klubowicze poznali nazwy wszystkich pięciu palców naszej ręki .

W drugiej części spotkania, wspólnie przeglądaliśmy biblioteczne książki, a jedna z nich pt. „Kochane zoo” zapewniła nam kreatywną zabawę z zagadkami.

Dziękujemy małym Klubowiczom i zapraszamy na kolejne, równie interesujące spotkania naszego Klubu.

 

Z książkami i o książkach... na trawie – plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim

„Czytanie łączy” to hasło tegorocznego Tygodnia Czytania Dzieciom,
który obchodzimy w dniach 2-10 czerwca. A my dodamy, że… czytać i rozmawiać
o książkach można wszędzie, a tym bardziej na zielonej trawie,  w parku miejskim  przy fontannach!

Korzystając z pięknego słonecznego przedpołudnia, w dniu 6 czerwca 2018 r. wyszliśmy  z budynku konstantynowskiej Biblioteki, żeby razem z naszymi gośćmi-klubowiczami DKK  z Przedszkola „Magnolki w Konstantynowie Łódzkim,  czytać, rozmawiać i bawić się, w otoczeniu pięknej zieleni  parku miejskiego.

Teatrzyk obrazkowy zaprezentował nam zabawną opowieść o „Panach Palcach”,
a książka pt. „Zgadnij gdzie?” zaprosiła wszystkich do przyrodniczej zgaduj-zgaduli.

Piękne słońce, zielona trawa i delikatny szum fontann sprzyjały zabawom z chustą animacyjną klanzy.  W imprezie uczestniczyły też biblioteczne kukiełki, które wesoło podskakiwały na rączkach dzieci, podczas swobodnych zabaw na trawniku.

Po tak udanym i pełnym energii „spotkaniu na trawie”, miło było odpocząć
w pomieszczeniu Biblioteki, gdzie już z niecierpliwością czekały na nas biblioteczne książki.

 

Link do filmiku ze spotkania:

https://www.youtube.com/watch?v=J_Tq1mWqFvM&feature=youtu.be

 

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

 

Dyskusja i zabawy z książkami – majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece

W dniu 18 maja 2018 r. Dyskusyjny Klub Książki działający przy konstantynowskiej  Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, zaprosił na  majowe spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.

Bohaterkami naszego spotkania były dwie książki: „Komu zupki” i „Zgadnij gdzie?”.  Obie książki przekazały nam dużo ciekawych informacji. Dowiedzieliśmy się dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz poznaliśmy kilka ciekawostek ze świata przyrody. Naszemu spotkaniu towarzyszył Biblioteczny Teatrzyk Kukiełkowy i zabawa z zagadkami.

Dziękujemy za bardzo aktywny udział w spotkaniu i zapraszamy do Biblioteki!

Wiosenne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece.

Dlaczego Czerwony Kapturek gonił wilka, Tomcio Paluch gwałtownie urósł, a czarownica wypiękniała?

Na te i inne, równie intrygujące pytania, szukaliśmy odpowiedzi podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, w którym uczestniczyli pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.

W bajkowy świat zabrał nas spektakl Bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowego, przygotowanego na podstawie bajki pt. „Komu zupki”, autorstwa Quitterie Simon.

Ponieważ głównym tematem książki była ugotowana przez czarownicę zupa jarzynowa i jej zdrowotne właściwości, więc nasi Klubowicze spotkali się ze Specjalnymi Gośćmi Klubu – witaminami i minerałami. Pozostając w baśniowej atmosferze, udało nam się porozmawiać na całkiem poważny temat, czyli o zdrowym odżywianiu.

W drugiej części spotkania książka pani Laury Leuck pt. „Na jeden dzień”, zaprosiła nas do rymowanej zgaduj-zgaduli, a biblioteczne pacynki, do wesołej zabawy.

Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie!

"Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

Link do filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=5hytJBOPoZI&feature=youtu.be

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece

Czy czarownica Gryzmina użyła czarów gotując swoją zupę jarzynową? Co sprawiło, że po zjedzeniu zupy bohaterowie książki nabierali niezwykłej mocy? Beta-kroten, skrobia, pektyna, fosfor - co to za określenia i czego dotyczą? Między innymi na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci  w konstantynowskiej Bibliotece, w dniu 22 lutego 2018 r.

Gośćmi Klubu były dzieci z Przedszkola „Pokaż Świat” w Konstantynowie Łódzkim.

Na wstępie spotkania zapoznaliśmy się z zabawną książką pt. „Komu zupki”, która w baśniowej formie, przekazuje czytelnikom dawkę wiedzy na temat zdrowego odżywiania. W dalszej dyskusji w tym temacie, pomogła nam druga książka z pięknymi ilustracjami pt. „Przekroje. Warzywa i owoce” . Z treścią obu książek zapoznał nas Biblioteczny Teatrzyk Kukiełkowy, który od lat cieszy się dużym powodzeniem w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci.

W drugiej części spotkania wybieraliśmy i rezerwowaliśmy do wypożyczenia biblioteczne książki.

Dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu i zapraszamy do odwiedzin w Bibliotece.

"Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

Zabawnie i edukacyjnie – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej bibliotece

Co to jest beta karoten, fosfor, skrobia? Jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma witamina C?

Czy jarzyny zawarte w zupie jarzynowej mogą działać jak czary?

To tylko kilka z wielu pytań jakie nasunęły się nam po spektaklu  Bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowego pt. „Komu zupki?”

To zabawne, a jednocześnie edukacyjne przedstawienie obejrzały dzieci z przedszkola „Magnolki”, które w dniu 15 stycznia 2018 r. wzięły udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży. 

Pozostając  w temacie zdrowego odżywiania, dokładniej przyjrzeliśmy się też książce pt. „Przekroje. Owoce i warzywa”, która w zabawny sposób, z pomocą dużych ilustracji, opowiedziała nam jakie witaminy i minerały „mieszkają” w warzywach i owocach i co mogą „zdziałać” dla naszego zdrowia.

W kolejnej części naszego spotkania przyszła kolej na książkę – zgadywankę pt. „Odkryj gdzie…” . Były to zagadki o zwierzętach i okazało się, że nie wszystkie ciekawostki  z życia zwierząt zawarte w tej książeczce,  są nam znane, np. „Gdzie niedźwiedź polarny szuka jedzenia?”.

Na zakończenie naszego spotkania, korzystając z wizyty w bibliotece, mali klubowicze wybierali i rezerwowali książki do wypożyczenia.

Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy do biblioteki!

"Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

„Wszystko o lesie” – konstantynowskie „Magnolki” uczestniczą w bibliotecznych warsztatach ekologicznych dla dzieci.

Jakie znaczenie ma las dla zwierząt, a jakie dla ludzi? Co robimy z drewna? Jak należy zachowywać się podczas leśnej wycieczki?

To tylko kilka z wielu pytań, na które szukali odpowiedzi uczestnicy bibliotecznych warsztatów ekologicznych .
  W dniu 17 listopada konstantynowskie „Magnolki” były gośćmi Biblioteki i uczestnikami warsztatów ekologicznych.

Książka pt. „Dziwolągi” opowiedziała nam historię, w której ludzie nie szanują świata przyrody i przestrzegała przed tym, jak to się może skończyć? Nasze poważne rozważania uzupełniła zabawa tematyczna, czyli wędrówka po jesiennym lesie. Spacerując obserwowaliśmy leśne zwierzęta, zbieraliśmy grzyby, maliny i poziomki.

Z wycieczki wróciliśmy wprost do biblioteki gdzie już z niecierpliwością czekały na nas biblioteczne książki.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

"Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

Jesienne spotkanie przedszkolaków w konstantynowskim Dyskusyjnym Klubie Książki dla Dzieci.

Dlaczego lis, wąż i sowa bały się małej myszki? Kim był Gruffalo?  Kto kogo chciał zjeść  na śniadanie i co z tego wynikło? …czyli o baśniowych przygodach leśnych zwierząt,  rozmawiały w dniu 23 października 2017 r. przedszkolaki z Przedszkola „Pokaż świat”,  podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

Do dyskusji zachęciła nas zabawna książka autorstwa Julii Donaldson pt. „Gruffalo”. Na wstępie spotkania mali klubowicze obejrzeli przedstawienie kukiełkowe przygotowane na podstawie tejże książeczki, a następnie dzieliliśmy się wrażeniami i spostrzeżeniami. Podsumowując naszą dyskusję doszliśmy do wniosku,  że  „… wcale nie trzeba być dużym i silnym, żeby poradzić sobie w trudnej sytuacji”.

Na spotkaniu nie zabrakło także kreatywnej zabawy w teatr, podczas której nasi goście tworzyli i odgrywali własne przedstawienia z udziałem bohaterów kukiełkowych z naszej książeczki.

W drugiej części spotkania wspólnie przeglądaliśmy biblioteczne książki, czytaliśmy, zgadywaliśmy i oczywiście wybieraliśmy książki do wypożyczenia!

Bardzo dziękujemy naszym gościom- klubowiczom i zapraszamy do Biblioteki!

Link do filmiku:

https://youtu.be/N50MrJH66BU

"Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

 

 

„Chroń las, bo on chroni nas!” - o znaczeniu lasów w konstantynowskiej bibliotece dyskutowały przedszkolaki na wakacyjnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci

Kto mieszka w lesie? Po co chodzimy do lasu? Dlaczego las jest bardzo ważny dla ludzi i zwierząt? Na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi w dniu 23 sierpnia 2017 r. podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w konstantynowskiej Bibliotece.

 Na wakacyjne spotkanie konstantynowski Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci zaprosił przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.

Na wstępie spotkania Biblioteczny Teatrzyk Obrazkowy przeniósł nas do Puszczy Białowieskiej z pomocą bajki, napisanej przez pana Tomasza Trojanowskiego pt. „Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka?”

Spacerując po puszczy obserwowaliśmy żubry, łosie, wilki i różne inne dzikie zwierzęta. Zbieraliśmy też grzyby, maliny, jagody i leśne szyszki. Podczas odpoczynku na leśnej polance, rozmawialiśmy o tym, dlaczego lasy są tak bardzo potrzebne człowiekowi i zwierzętom. Wspólnie ustaliliśmy też  zasady „leśnego regulaminu”, czyli jak należy zachowywać się w lesie.

Z wycieczki wróciliśmy wprost do biblioteki, gdzie już niecierpliwie czekały na nas biblioteczne książki.

Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do ponownych odwiedzin i  bibliotecznych podróży w czasie i w przestrzeni.

 

"Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

„Zniszczymy las, nie będzie nas” – o znaczeniu lasów, w konstantynowskiej bibliotece dyskutowali podopieczni Stowarzyszenia „Czuję sercem”.

O tym jak ważny jest las i jakie różnorodne korzyści przynosi człowiekowi, rozmawialiśmy w dniu 23 czerwca 2017 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w konstantynowskiej bibliotece.

Gośćmi spotkania byli podopieczni Stowarzyszenia „Czuję sercem”. Do dyskusji o lesie, zachęciło nas opowiadanie Tomasza Trojanowskiego pt. „Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka”. Okazało się, że las jest nam bardzo bliski i każdy miał  w tym temacie coś do powiedzenia. Dzieliliśmy się  własnymi obserwacjami i wiadomościami o lesie i leśnych zwierzętach. Rozmawialiśmy też o tym, co można zrobić z drewna oraz o tym jak powinniśmy się zachować, kiedy las zaprasza nas do siebie.

Biblioteczne książki dostarczyły nam wielu ciekawostek z życia lasu, a kolorowe zdjęcia zwierząt  jeszcze bardziej przybliżyły nam ten wspaniały Dom Przyrody.

Dziękujemy za miłe spotkanie i bardzo interesującą dyskusję!

 

"Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi