„Każdy z nas jest wyjątkowy – wszyscy zasługujemy na szacunek!” – listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece.

Czy słoń może być biały,  a małpy różowe?

O tym jakie znaczenie miał wygląd dla bohaterów bajki pt. „Jak biały słonik zawstydził małpy”, dyskutowały dzieci  z Przedszkola „Pokaż świat” w Konstantynowie Łódzkim, podczas listopadowego spotkania DKK w konstantynowskiej Bibliotece.

Ta mądra bajka o odważnym słoniku, który był biały, zachęciła nas do dyskusji o naszej różnorodności. Rozmawiając, doszliśmy do wniosku, że to bardzo dobrze, że każdy z nas jest inny i że trzeba się nawzajem szanować. Przypomnieliśmy sobie też czym jest szacunek i jak możemy go okazywać.

W drugiej części naszego spotkania przyszedł czas na zabawę pacynkami i bliższe spotkanie z bibliotecznymi książkami.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejną wizytę w bibliotece, razem z rodzicami.

Czekają na Was zarezerwowane do wypożyczenia książki!

Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Dyskusyjne Kluby Książki, w którym uczestniczy konstantynowska Biblioteka. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.