„Kłótnia - zgoda” – jesienne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece

O tym „Jak dwa kangury o mało jednego lasu nie zadeptały” i co z tego wynikło, rozmawialiśmy  w dniu  5 listopada 2019 r. na spotkaniu DKK dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece.

Na zaproszenie klubu, tym razem odpowiedziały przedszkolaki z przedszkola „Oliwkowy Gaj” w Konstantynowie Łódzkim. W naszych rozważaniach pomógł jak zawsze niezawodny, Biblioteczny Teatrzyk Kukiełkowy, prezentując nam przedstawienie o dwóch skłóconych kangurach, którym trudno było się pogodzić.

Po zakończeniu przedstawienia rozmawialiśmy o tym, o co i z kim my najczęściej się kłócimy. Nasze rozważania zakończyliśmy zgodnych stwierdzeniem, które podpowiedział nam duszek z bajki,  że „…w kłótni najważniejsze jest to, żeby umieć się pogodzić”.

W drugiej części spotkania czas upłynął nam na wesołych zabawach pacynkami, a na zakończenie „przemówiły’ do nas biblioteczne książki, które z pomocą pani bibliotekarki, opowiadały o swoich bohaterach, zachęcając do wypożyczeń.