„Zimowe wędrówki po lesie” – Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci, zaprosił przedszkolaków

Na spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Dzieci w konstantynowskiej bibliotece,  wybrały się w dniu 30 stycznia 2020 r. przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.

Dla części naszych gości była to pierwsza wizyta w Bibliotece, więc powiedzieliśmy sobie o tym, po co przychodzimy do biblioteki, co to znaczy wypożyczyć książkę, jak można zostać Czytelnikiem i o tym co powinien wiedzieć  Czytelnik.

W drugiej części zajęć, za sprawą Bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowego, spotkaliśmy się z jeżykiem, sarenką, dzikiem, sową i innymi zwierzętami. Dowiedzieliśmy się przy tej okazji co jedzą dzikie zwierzęta, gdy ziemia przykryta jest śniegiem, a mróz daje się we znaki.

Na zakończenie,  biblioteczne książki opowiedziały nam ( z pomocą pani bibliotekarki)  kilka swoich, ciekawych historii.

Dziękujemy za zimowe odwiedziny i oczywiście zapraszamy na kolejna wizytę!

Do zobaczenia w bibliotece!