Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece

W dniu 11 grudnia 2019 r. z zaproszenia DKK dla dzieci skorzystały sympatyczne Jeżyki czyli przedszkolaki z Przedszkola „Barwne Dzieci” w Konstantynowie Łódzkim.

Teatrzyk Biblioteczny zaprezentował naszym małym gościom zimową opowieść o leśnych zwierzętach i choć była to bajka, to śledząc przygody mieszkańców zimowego lasu, dowiedzieliśmy się przy okazji, gdzie zwierzęta znajdują pożywienie, gdy las okrywa  biała kołderka śniegu.

Po przedstawieniu rozmawialiśmy o tym, jak zwierzęta radzą sobie w zimowym lesie i dlaczego naszemu bohaterowi, małemu ptaszkowi,  trudno było przetrwać mroźną zimę.

W kolejnej części spotkania można było osobiście przekonać się, co się kryje po drugiej stronie teatralnego parawanu, a przy okazji stworzyć własną scenkę teatrzyku.

Po zabawie przyszedł czas na bliskie spotkanie z książkami, a było to bardzo interesujące spotkanie, urozmaicone zagadkami i zabawami.

Na zakończenie zaprosiliśmy do naszych zabaw bibliotecznego Mikołaja. Zaśpiewaliśmy mu wesołą, zimową piosenkę, a następnie Mikołaj cierpliwie wysłuchiwał naszych życzeń, co do świątecznych prezentów.

Dziękujemy naszym małym gościom, zapraszamy ponownie i życzymy, żeby Mikołaj spełnił wszystkie wasze marzenia.