Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Piotr Kowalczyk w Sokolnikach

20 maja na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej Gminy Sokolniki przybył na spotkanie Piotr Kowalczyk. Podróżnik, pasjonat fotografii, kolekcjoner i zbieracz minerałów i skamieniałości, założyciel serwisu www.globtroterzy.net.

Kowalczyk w swej prelekcji pt. „Sri Lanka- monsunowe opowieści” przybliżył nam życie i kulturę mieszkańców Sri Lanki, a szczególnie miejscowości Negombo, Kandy, Pinnewela, Nuwara Eliya, Polonnaruwa, Cejlon, Uppuveli, Nilaveli, Trincomalee, Matara, Weligama, Unawatuna, Mirissa, Colombo po których podróżował.

Spotkanie zostało zorganizowane ze środków Instytutu Książki.

Lech Dyblik w Sokolnikach

12 czerwca późnym popołudniem w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbył się wieczór rosyjskiej piosenki poetyckiej, podczas którego na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki wystąpił Lech Dyblik.

Znany łódzki aktor tym razem zaprezentował nam się w odsłonie muzycznej, śpiewając ballady rodem z Odessy. Dyblik oprócz talentu muzycznego podczas spotkania pokazał ogromną otwartość i serdeczność. Poprzez opowieści o sobie przeplatane rosyjskimi balladami uświadamiał jak ważna dla człowieka jest pokora i wiara w siebie. Galicz, Wizbor i inni rosyjscy pieśniarze zaczarowali nas swoją twórczością, a kolejka po autografy i płyty aktora wydawała się nieskończona.

Spotkanie było możliwe dzięki Dyskusyjnym Klubom Książki i Instytutowi Książki.

Aneta Możdżanowska

Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki

 

Małgorzata Kalicińska w Sokolnikach

W poniedziałkowe popołudnie 18 czerwca do Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki przyjechała Małgorzata Kalicińska.  Znakomita pisarka, autorka bestsellerów, przesympatyczna kobieta odpowiadała wyczerpująco na pytania zadawane przez prowadzącą spotkanie oraz od przybyłych czytelników. Dowiedzieliśmy się dlaczego Kalicińska zaczęła pisać, skąd czerpie siły i pomysły, jakie ma plany na przyszłość. Pokrótce usłyszeliśmy historie i anegdoty związane z wydanymi już książkami autorki. Kalicińska zdradziła również, jak ważną rolę w jej życiu pełni dla niej jej córka.

Sięgnęłam po pióro, by pisać dla samej siebie. Chciałam napisać książkę, tak jak np. przychodzi kobiecie do głowy pomysł, by uszyć sobie wymarzoną sukienkę. Sądziłam, że usiądę do tworzenia i przejdzie mi po dwóch dniach ... ale było zupełnie na odwrót. Moje pisanie to nowy, wielki rozdział w życiu – mówiła do zebranych  autorka.

Spotkanie pomimo malej frekwencji przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, a wszyscy chętni otrzymali autografy od autorki.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi