Spotkanie autorskie z Zuzanną Orlińską

Dzieci uczestniczące w Dyskusyjnym Klubie Książki działającym przy Filii nr 5 w Pabianicach brały udział w wyjątkowym wydarzeniu. Odwiedziła nas pisarka i ilustratorka – Zuzanna Orlińska, autorka książek i opowiadań zarówno dla najmłodszych, jak i młodzieży. Razem z dziećmi ustaliła, co niezbędne jest pisarzowi, by mógł wymyślić historię, a następnie stworzyła portret pisarza. Okazało się, że autorowi potrzebne są oczy, by mógł obserwować świat; uszy, by słyszeć otaczające go dźwięki; nos, by czuć zapachy; usta, by rozpoznawać smaki. A przede wszystkim wyobraźnia, w której kiełkują pomysły. Pani Zuzanna opowiedziała, ile zajmuje napisanie i zilustrowanie książki. Przedstawiła także prawdziwą historię psa Amora, opisaną później w zbiorze opowiadań „Na psa urok”. Po spotkaniu chętni mogli nabyć książki pani Zuzanny i otrzymać autograf. Spotkanie zrealizowane zostało we współpracy z Instytutem Książki oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. J. Piłsudskiego w Łodzi. Uczestniczyły w nim dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 5 i 11 oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Pabianicach.

Paula Michalska