Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską w Działoszynie

8 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn  odbyło się kolejne spotkanie autorskie realizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem gościliśmy Barbarę Kosmowską pisarkę i poetkę, absolwentkę polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Pani Basia jest autorką książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Debiutowała jako licealistka, w latach osiemdziesiątych zdobywała liczne nagrody w konkursach poetyckich. Jej pierwsza powieść „Głodna kotka” została wydana w 2000 roku. Za wydany rok później „Teren prywatny” pisarka otrzymała główną nagrodę w konkursie na polską wersję „Dziennika Bridget Jones”. Kolejne książki: „Prowincja” (2002), „Gobelin” (2002), „W górę rzeki” (2003), „Niebieski autobus” (2004). „Pozłacana rybka” została wyróżniona przez IBBY tytułem Książki Roku 2007, a także zdobyła I miejscem w Konkursie Literackim imienia Astrid Lindgren. Powieść „Buba” zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”. Ostatnio autorka opublikowała "Dziewczynkę z parku" (2012), "Niechcianą" (2013) oraz "Ukrainkę" (2013). W 2015 roku otrzymała statuetkę "Guliwer w krainie liliputów" - nagrodę przyznawaną przez czasopismo "Guliwer" za całokształt twórczości.


Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzięki niemu poznaliśmy nie tylko twórczość Pani Basi ale również życie prywatne. Nasz gość okazał się osobą niezwykle sympatyczną i otwartą, która chętnie odpowiedziała na każde zadane pytanie. Na koniec nie zabrakło również podziękowań oraz autografów w książkach i pamiątkowych zdjęć. Gorąco dziękujemy Pani Barbarze za tak wspaniałe spotkanie i żałujemy, że minęło tak szybko
.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk w Działoszynie

13 października o godz. 19.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn odbyło się kolejne spotkanie autorskie organizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem w nasze progi zawitała Małgorzata Gutowska - Adamczyk, pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Jest autorką wielu powieści, tj. Niebieski nitki (Książka Tygodnia od 12 do 18 września 2005 roku przyznana przez Portal Rynku Wydawniczego), 13. Poprzeczna (Książka Roku 2008 polskiej sekcji IBBY), bestsellerowej serii Cukiernia Pod Amorem (Książka roku 2011 Portalu Granice.pl), serii Podróż do miasta świateł i wielu innych.


Podczas spotkania autorka opowiedziała nam o swojej pasji pisania, która wyraźnie splata się z pasją do historii. Autorka zareklamowała dwie swoje nowe powieści "Kalendarze" (powieść o czasach dzieciństwa autorki w scenerii szarego PRL-u) oraz "Klątwa" (powieść historyczna osadzona w XVIII w.), z których przeczytała wybrane fragmenty. Ciekawe były również historie związane z pracą nad scenariuszem i realizacją serialu telewizyjnego "Tata, a Marcin powiedział". Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, ciekawe były komentarze autorki na temat historii, polityki oraz telewizji. Na zakończenie można było zakupić książki, zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie za inspirujące spotkanie.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską

16 maja po raz drugi  w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn zostało zorganizowane spotkanie autorskie. Tym razem Dyskusyjny Klub Książki miał zaszczyt gościć autorkę słynnej trylogii mazurskiej: "Dom nad rozlewiskiem", "Miłość nad rozlewiskiem" i "Powroty nad rozlewiskiem" panią Małgorzatę Kalicińską. Na spotkanie przybyły nie tylko Klubowiczki a także czytelnicy naszej biblioteki i zaproszeni goście.

Podczas spotkania Małgorzata Kalicińska opowiadała o swoim życiu, a także o tym jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Każdy z uczestników wieczoru autorskiego mógł zadać własne pytania, na które autorka szczerze odpowiadała. Nie obyło się także bez rozdawania autografów, podczas których autorka rozmawiała z publicznością. Na zakończenie można było zakupić książkę autorstwa pani Małgorzaty Kalicińskiej.

Hanna Cygler w Działoszynie

W majowy burzowo-deszczowy dzień zawitała do naszej Biblioteki pisarka oraz tłumaczka Hanna Cygler, która swoim uśmiechem i ciepłą opowieścią o swoim życiu i twórczości rozświetliła nam ten ponury wieczór.

Podczas spotkania autorka opowiedziała nam jak powstała jej pierwsza książka, co było inspiracją i głównym powodem rozpoczęcia twórczości literackiej. Pisarka przedstawiła również problemy związane z wydawaniem swoich książek. Długo i cierpliwie odpowiadała na zadawane przez przybyłych na spotkanie czytelników pytania.

Hanna Cygler w sposób ciekawy uświadomiła nas jak ważna jest polska literatura popularna, która zajmuje znaczące miejsce wśród literatury pięknej, a czytelnicy Bibliotek chętnie po taką literaturę sięgają.

Na zakończenie autorka chętnie rozmawiała z czytelnikami rozdając autografy a także robiąc sobie wspólne zdjęcia.

Spotkanie autorskie z akotrem Lechem Dyblikiem

9 listopada 2012 roku odbyło się inauguracyjne spotkanie autorskie organizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki istniejącego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn. W wieczorze uczestniczyły Panie należące do Klubu, zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszej gminy.

Podczas spotkania mieliśmy zaszczyt gościć znanego z telewizyjnych filmów i seriali aktora pana Lecha Dyblika, którego drugą pasją jest granie na gitarze i śpiewanie. Tego wieczoru aktor wcielił się w rolę rosyjskiego piosenkarza  a całości spotkania nadał tytuł "Ojciec mój Lenin". W tytule zawarta jest głęboka myśl aktora, który przyznał, że są to lata jego dzieciństwa i młodości. Nasz gość, rosyjskie piosenki przeplatał anegdotami z własnego życia. Opowiadał również skąd wzięła się jego pasja i zamiłowanie do wyboru utworów.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uczestnicy wieczoru długo po występie rozmawiali z naszym gościem i robili wspólnie zdjęcia. Aktor bardzo chętnie rozdawał autografy i przyznał, że jeśli tylko będzie taka możliwość to z chęcią odwiedzi nas jeszcze raz.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi