Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz

23 listopada 2017 roku w progach Biblioteki Publicznej miasta i Gminy Działoszyn zagościła niezwykle utalentowana pisarka Magdalena Witkiewicz, znana m.in. z takich powieści jak: „Milaczek”, „Szkoła żon”, „Pensjonat marzeń”, „Po prostu bądź” czy „Czereśnie zawsze muszą być dwie”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki. Magdalena Witkiewicz pisze czasem o lekkich sprawach, a czasem o poważnych, w lekkim stylu. Stara się rozśmieszać i wzruszać. Pisze dla dzieci i dla dorosłych. Emanujący optymizm przelewa na swoje książki, dlatego jej powieści poprawiają humor i zawsze mają dobre zakończenie.


Podczas spotkania autorka opowiedziała o swojej drodze zawodowej, która z bankowca zmieniła się na pisarza. Pani Magdalena scharakteryzowała kilka swoich powieści a także zdradziła kilka pomysłów na następne książki. W trakcie spotkania zgromadzeni goście mieli okazję poznać bliżej poczucie humoru ale także niezwykłe ciepło autorki, która opowiedziała kilka anegdot z życia osobistego. Spotkanie upłynęło w bardzo sympatycznej atmosferze, ponieważ nasz gość emanował pozytywną energią. Na zakończenie autorka przedstawiła swoją najnowszą powieść napisaną wspólnie z Alkiem Rogozińskim, która dopiero ukazała się w księgarniach „Pudełko z marzeniami” a także wpisywała dedykacje do zakupionych książek.

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską w Działoszynie

8 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn  odbyło się kolejne spotkanie autorskie realizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem gościliśmy Barbarę Kosmowską pisarkę i poetkę, absolwentkę polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Pani Basia jest autorką książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Debiutowała jako licealistka, w latach osiemdziesiątych zdobywała liczne nagrody w konkursach poetyckich. Jej pierwsza powieść „Głodna kotka” została wydana w 2000 roku. Za wydany rok później „Teren prywatny” pisarka otrzymała główną nagrodę w konkursie na polską wersję „Dziennika Bridget Jones”. Kolejne książki: „Prowincja” (2002), „Gobelin” (2002), „W górę rzeki” (2003), „Niebieski autobus” (2004). „Pozłacana rybka” została wyróżniona przez IBBY tytułem Książki Roku 2007, a także zdobyła I miejscem w Konkursie Literackim imienia Astrid Lindgren. Powieść „Buba” zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”. Ostatnio autorka opublikowała "Dziewczynkę z parku" (2012), "Niechcianą" (2013) oraz "Ukrainkę" (2013). W 2015 roku otrzymała statuetkę "Guliwer w krainie liliputów" - nagrodę przyznawaną przez czasopismo "Guliwer" za całokształt twórczości.


Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzięki niemu poznaliśmy nie tylko twórczość Pani Basi ale również życie prywatne. Nasz gość okazał się osobą niezwykle sympatyczną i otwartą, która chętnie odpowiedziała na każde zadane pytanie. Na koniec nie zabrakło również podziękowań oraz autografów w książkach i pamiątkowych zdjęć. Gorąco dziękujemy Pani Barbarze za tak wspaniałe spotkanie i żałujemy, że minęło tak szybko
.

Hanna Cygler w Działoszynie

W majowy burzowo-deszczowy dzień zawitała do naszej Biblioteki pisarka oraz tłumaczka Hanna Cygler, która swoim uśmiechem i ciepłą opowieścią o swoim życiu i twórczości rozświetliła nam ten ponury wieczór.

Podczas spotkania autorka opowiedziała nam jak powstała jej pierwsza książka, co było inspiracją i głównym powodem rozpoczęcia twórczości literackiej. Pisarka przedstawiła również problemy związane z wydawaniem swoich książek. Długo i cierpliwie odpowiadała na zadawane przez przybyłych na spotkanie czytelników pytania.

Hanna Cygler w sposób ciekawy uświadomiła nas jak ważna jest polska literatura popularna, która zajmuje znaczące miejsce wśród literatury pięknej, a czytelnicy Bibliotek chętnie po taką literaturę sięgają.

Na zakończenie autorka chętnie rozmawiała z czytelnikami rozdając autografy a także robiąc sobie wspólne zdjęcia.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk w Działoszynie

13 października o godz. 19.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn odbyło się kolejne spotkanie autorskie organizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem w nasze progi zawitała Małgorzata Gutowska - Adamczyk, pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Jest autorką wielu powieści, tj. Niebieski nitki (Książka Tygodnia od 12 do 18 września 2005 roku przyznana przez Portal Rynku Wydawniczego), 13. Poprzeczna (Książka Roku 2008 polskiej sekcji IBBY), bestsellerowej serii Cukiernia Pod Amorem (Książka roku 2011 Portalu Granice.pl), serii Podróż do miasta świateł i wielu innych.


Podczas spotkania autorka opowiedziała nam o swojej pasji pisania, która wyraźnie splata się z pasją do historii. Autorka zareklamowała dwie swoje nowe powieści "Kalendarze" (powieść o czasach dzieciństwa autorki w scenerii szarego PRL-u) oraz "Klątwa" (powieść historyczna osadzona w XVIII w.), z których przeczytała wybrane fragmenty. Ciekawe były również historie związane z pracą nad scenariuszem i realizacją serialu telewizyjnego "Tata, a Marcin powiedział". Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, ciekawe były komentarze autorki na temat historii, polityki oraz telewizji. Na zakończenie można było zakupić książki, zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie za inspirujące spotkanie.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską

16 maja po raz drugi  w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn zostało zorganizowane spotkanie autorskie. Tym razem Dyskusyjny Klub Książki miał zaszczyt gościć autorkę słynnej trylogii mazurskiej: "Dom nad rozlewiskiem", "Miłość nad rozlewiskiem" i "Powroty nad rozlewiskiem" panią Małgorzatę Kalicińską. Na spotkanie przybyły nie tylko Klubowiczki a także czytelnicy naszej biblioteki i zaproszeni goście.

Podczas spotkania Małgorzata Kalicińska opowiadała o swoim życiu, a także o tym jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Każdy z uczestników wieczoru autorskiego mógł zadać własne pytania, na które autorka szczerze odpowiadała. Nie obyło się także bez rozdawania autografów, podczas których autorka rozmawiała z publicznością. Na zakończenie można było zakupić książkę autorstwa pani Małgorzaty Kalicińskiej.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi