Spotkanie z Izabellą Klebańską w Pajęcznie

10 kwietnia 2018 r. Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Pajęczno - Oddział dla dzieci gościła panią Izabellę Klebańską - autorkę książek dla dzieci, scenariuszy programów telewizyjnych i radiowych oraz bajek i piosenek dla najmłodszych. Pisarka w ciekawy i zabawny sposób popularyzuje  muzykę wśród dzieci.
Pani Izabella przyjechała do nas w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, którego członkami są 6-cio latki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Pajęcznie. Na spotkanie przybyło aż 49 przedszkolaków ze swoimi wychowawcami.
Całe wydarzenie było niezwykłe,  pani Izabella opowiadała o swoich książkach, rysowała nuty na tablicy oraz grała  na skrzypcach. Dzieci dobrze się bawiły. Śpiewały, tańczyły i pięknie odpowiadały na pytania.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zatańczyli wspólnie taniec braure.
Można było zrobić sobie zdjęcie z pisarką i otrzymać jej autograf.

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Dnia 10 października 2017 r. w ramach klubu DKK działającego przy Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Pajęczno Oddział dla dzieci odbyło się spotkanie autorskie z cenioną i znaną pisarką dla dzieci Renatą Piątkowską, w którym uczestniczyły 6-ciolatki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Pajęcznie. Renata Piątkowska w zabawny sposób, z czynnym udziałem dzieci przedstawiła proces powstawania książki od autora do księgarni i biblioteki.

Wizytę pani Renaty uświetniło głośne czytanie fragmentów książek autorki przez zawodową lektorkę, panią Malwinę Kożurno, której sposób interpretacji tekstu spowodował salwy śmiechu na sali.

Zainspirowana książkami czytanymi w dzieciństwie, a także
z chęci zaszczepienia w dzieciach i rodzicach nawyku czytania - nie oglądania dobranocek, postanowiła napisać coś dla najmłodszych
Dorobek literacki autorki liczy obecnie 32 wydane książki. Twórczość Renaty Piątkowskiej pomaga dzieciom zrozumieć świat. Jej książki uczą, bawią i wychowują. Można się przy nich pośmiać i popłakać. Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI. Za swoją książkę Wieloryb, podejmującą problematykę odmienności i tolerancji wśród dzieci, pisarka otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, natomiast za książkę „Na wszystko jest sposób” II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren. Pani Renata pisze o rzeczach i sprawach codziennych, z którymi każde dziecko może się zetknąć. Biblioteka w swoich zbiorach posiada 14 tytułów książek Renaty Piątkowskiej. Zapraszamy do czytania.