Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Dnia 10 października 2017 r. w ramach klubu DKK działającego przy Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Pajęczno Oddział dla dzieci odbyło się spotkanie autorskie z cenioną i znaną pisarką dla dzieci Renatą Piątkowską, w którym uczestniczyły 6-ciolatki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Pajęcznie. Renata Piątkowska w zabawny sposób, z czynnym udziałem dzieci przedstawiła proces powstawania książki od autora do księgarni i biblioteki.

Wizytę pani Renaty uświetniło głośne czytanie fragmentów książek autorki przez zawodową lektorkę, panią Malwinę Kożurno, której sposób interpretacji tekstu spowodował salwy śmiechu na sali.

Zainspirowana książkami czytanymi w dzieciństwie, a także
z chęci zaszczepienia w dzieciach i rodzicach nawyku czytania - nie oglądania dobranocek, postanowiła napisać coś dla najmłodszych
Dorobek literacki autorki liczy obecnie 32 wydane książki. Twórczość Renaty Piątkowskiej pomaga dzieciom zrozumieć świat. Jej książki uczą, bawią i wychowują. Można się przy nich pośmiać i popłakać. Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI. Za swoją książkę Wieloryb, podejmującą problematykę odmienności i tolerancji wśród dzieci, pisarka otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, natomiast za książkę „Na wszystko jest sposób” II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren. Pani Renata pisze o rzeczach i sprawach codziennych, z którymi każde dziecko może się zetknąć. Biblioteka w swoich zbiorach posiada 14 tytułów książek Renaty Piątkowskiej. Zapraszamy do czytania.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi