Spotkanie autorskie z p. Barbarą Kosmowską w F. nr 10 MBP Łódź - Widzew

Drugą pisarką jaką gościliśmy w naszej bibliotece w ramach działającego klubu DKK była p. Barbara Kosmowska , autorka bardzo popularnych powieści obyczajowych . Ponieważ twórczość  p. Barbary skierowana jest do czytelnika zarówno dziecięcego , nastoletniego jak i do dorosłego, pierwsze pytanie dotyczyło właśnie tej rozpiętości  wieku – byliśmy ciekawi  który czytelnik jest bardziej wymagający . Tutaj  autorka zdecydowanie wskazała na dzieci i młodzież oraz szeroko swój wybór uzasadniła. Oczywiście interesował nas też warsztat pisarki, szczególnie język  jakim się posługuje do opisywania postaci i zdarzeń. Język bardzo poetycki i obrazowy. Autorka wyjaśniła, że na pewno pomaga to, że kiedyś pisała wiersze. Czyta też poezję swoich ulubionych poetów.  My myślimy, że nie bez znaczenia jest też fakt, że p. Barbara jest z wykształcenia i z zamiłowania literaturoznawcą.   Część rozmowy dotyczyła już konkretnych bohaterów  i tego jak powstają ich powieściowe losy.

P. Kosmowska ma wyjątkowy dar opowiadania. Ze swobodą i swadą, pięknym językiem podzieliła się z nami ciekawostkami i anegdotami ze swojego życia zawodowego i prywatnego.  Nasi czytelnicy byli oczarowani ciepłem, serdecznością i pozytywnym nastawieniem autorki do świata i ludzi. Chętnie zakupili książki i ustawili się po dedykację.