Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie z Teresą Lipowską

W ramach spotkań autorskich Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowane
zostało 2.10.2019 r. spotkanie ze znaną aktorką(z serialu „M jak miłość”),
Teresą Lipowską. Organizatorem wieczoru była łaska biblioteka publiczna oraz
nasza biblioteka w Wodzieradach. Rozmowę z gościem prowadziła znana łódzka
psycholog i terapeuta, pani Monika Mularska- Kucharek.
Wywiad z panią Teresą był naprawdę niezwykle zajmujący i przyjemny, dużo
ciekawych informacji przekazały nam panie o życiu i pracy aktorki, opowieść
przeplatana była zabawnymi anegdotami oraz czytaniem wierszy ulubionego
poety naszego gościa, ks. Jana Twardowskiego i obecnej prowadzącej
spotkanie, pani Moniki. Słuchacze dobrze się bawili i chłonęli każde słowo pani
Lipowskiej, a przekazała nam wiele ważnych zasad, np. że należy być życzliwym
wobec innych, bo wtedy nam się lepiej żyje. Miłość dobra jest w każdym wieku,
należy ją sobie okazywać , wystarczą drobne gesty, uśmiech, dotykanie
policzka, dobre słowo. Warto o tych wskazówkach pamiętać na co dzień.
Pani Teresa jest osobą niezwykle ciepłą, energiczną i pełną optymizmu.
Emanuje z niej radość i życzliwość. Spotkanie z nią to zastrzyk pozytywnej
energii. Cieszymy się, że zawitała do naszego Łasku i mogliśmy zobaczyć ją i
usłyszeć na żywo. Mieliśmy też okazję kupić jej książkę „Nad rodzinnym
albumem”, napisaną wspólnie z Iloną Łepkowską. Nasi czytelnicy poprosili
panią Teresę o dedykację i wspólne zdjęcie.

Grzegorz Nowak na spotkaniu DKK marzec 2019r

Wyjątkowe spotkanie DKK miało miejsce w I Dzień wiosny w związku ze Światowym Dniem Poezji. Zaprosiliśmy poetę z Zelowa – pana Grzegorza Nowaka oraz okolicznych poetów: panią Dorotę Grobelną i pana Wiesława Bystrego. Zaprezentowali oni swoje ulubione wiersze, a zaproszeni goście mieli niebywałą ucztę duchową. Na koniec otrzymali tomiki wierszy pana W. Bystrego. 

Tanya Valko w Kwiatkowicach

W poniedziałek 16 maja 2016 r. w Kwiatkowicach gościła Tanya Valko - znana podróżniczka, pisarka, autorka poradników oraz bestsellerowych sag: arabskiej i azjatyckiej. Właśnie ukazała się najnowsza powieść w serii arabskiej "Arabska krucjata" i to ją promowała pisarka podczas spotkania z czytelnikami. Ale nie tylko. Pani Valko w ciekawy sposób opowiadała o kulturze, stylu życia i  sytuacji kobiet w krajach muzułmańskich. Mówiła o swoim zamiłowaniu do pisania i  pomysłach na powieści. Na zakończenie podpisywała książki oraz pozowała do pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki, Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi i Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. 

Roman Czejarek gościł w Kwiatkowicach

Na zaproszenie działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach Dyskusyjnego Klubu Książki przyjechał Roman Czejarek - znany dziennikarz, radiowiec, podróżnik, autor takich książek, jak:" Kochane Lato z Radiem", "Polska według Czejarka", "Sekrety Pomorza Zachodniego".

Spotkanie rozpoczęło się od opowieści o pracy  dziennikarza. Nasz gość przedstawił kulisy pracy w radiu, wspominał zabawne historie z tras koncertowych "Lata z Radiem", przytaczał ciekawostki i anegdoty. Następnie podzielił się z nami wspomnieniami z podróży do miejsc "trudnych" i niezwykłych. Usłyszeliśmy o pobycie w  Laosie, Afganistanie, Tajlandii, na Kubie. Szczególne wrażenie zrobiła na nas relacja z udziału w wyprawie do Kanionu Colca w Peru z grupą Jerzego Majcherczyka. Opowieściom towarzyszyła prezentacja fotografii z poszczególnych wypraw.

Spotkanie trwało ponad 3 godziny i nie wiadomo, kiedy ten czas minął, bo tak było ciekawe i wciągające. Pan Roman jest osobą  serdeczną, otwartą, o ujmującej osobowości. Zaczarował wszystkich uczestników, mogliśmy go słuchać, słuchać, słuchać.

Na zakończenie nasz gość podpisywał książki i pozował do pamiątkowych zdjęć.

 

Hanna Kowalewska w Kwiatkowicach

28 kwietnia 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską -poetką, pisarką, autorką scenariuszy i słuchowisk radiowych.

Pani Hanna jest autorką cyklu o Zawrociu (Tego lata w Zawrociu, Góra śpiących węży, Maska Arlekina, Inna wersja życia  i Przelot bocianów), powieści Julita i huśtawki, powieści dla młodzieży Letnia akademia uczuć oraz dwóch tomików wierszy. Na spotkanie do Kwiatkowic przyjechała na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece. Na początku Hanna Kowalewska przeczytała nam fragmenty swojej najnowszej powieści Tam, gdzie nie sięga już cień (książka ukazała się niespełna tydzień wcześniej). Następnie opowiadała o procesie powstawania tej książki, przedstawiła bohaterów i uchyliła rąbka tajemnicy na temat fabuły.

Pisarka przybliżyła również historię swojej kariery, opowiedziała o pasji pisania, o tym, co ją  inspiruje i skąd czerpie pomysły do książek. Na zakończenie przeczytała dwa swoje wiersze z tomiku Anna tłumaczy świat.

Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. Na zakończenie były podziękowania, autografy i  pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie zostało przygotowane wspólnie z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi.Wzięła w nim udział również pani Kinga Siekierska - koordynator wojewódzki DKK.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi