Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Roman Czejarek gościł w Kwiatkowicach

Na zaproszenie działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach Dyskusyjnego Klubu Książki przyjechał Roman Czejarek - znany dziennikarz, radiowiec, podróżnik, autor takich książek, jak:" Kochane Lato z Radiem", "Polska według Czejarka", "Sekrety Pomorza Zachodniego".

Spotkanie rozpoczęło się od opowieści o pracy  dziennikarza. Nasz gość przedstawił kulisy pracy w radiu, wspominał zabawne historie z tras koncertowych "Lata z Radiem", przytaczał ciekawostki i anegdoty. Następnie podzielił się z nami wspomnieniami z podróży do miejsc "trudnych" i niezwykłych. Usłyszeliśmy o pobycie w  Laosie, Afganistanie, Tajlandii, na Kubie. Szczególne wrażenie zrobiła na nas relacja z udziału w wyprawie do Kanionu Colca w Peru z grupą Jerzego Majcherczyka. Opowieściom towarzyszyła prezentacja fotografii z poszczególnych wypraw.

Spotkanie trwało ponad 3 godziny i nie wiadomo, kiedy ten czas minął, bo tak było ciekawe i wciągające. Pan Roman jest osobą  serdeczną, otwartą, o ujmującej osobowości. Zaczarował wszystkich uczestników, mogliśmy go słuchać, słuchać, słuchać.

Na zakończenie nasz gość podpisywał książki i pozował do pamiątkowych zdjęć.

 

Tanya Valko w Kwiatkowicach

W poniedziałek 16 maja 2016 r. w Kwiatkowicach gościła Tanya Valko - znana podróżniczka, pisarka, autorka poradników oraz bestsellerowych sag: arabskiej i azjatyckiej. Właśnie ukazała się najnowsza powieść w serii arabskiej "Arabska krucjata" i to ją promowała pisarka podczas spotkania z czytelnikami. Ale nie tylko. Pani Valko w ciekawy sposób opowiadała o kulturze, stylu życia i  sytuacji kobiet w krajach muzułmańskich. Mówiła o swoim zamiłowaniu do pisania i  pomysłach na powieści. Na zakończenie podpisywała książki oraz pozowała do pamiątkowych zdjęć.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki, Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi i Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. 

Irena Matuszkiewicz w Kwiatkowicach

Znana polska pisarka Irena Matuszkiewicz była gościem Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach. Autorka spotkała się z czytelnikami 17 września 2014 roku.

Irena Matuszkiewicz to autorka wielu znanych powieści, jak np.: "Agencja złamanych serc", Dziewczyny do wynajęcia", "Nie zabijać pająków", "Seryjny narzeczony", "Szepty", "Modliszka". Podczas spotkania pisarka niezwykle interesująco opowiadała o swoim życiu zawodowym, wplatając przy tym wiele zabawnych anegdot i ciekawych refleksji. Czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się o tym, jak przebiegała praca  nad poszczególnymi  powieściami. Szczególnie zainteresowani byli procesem powstawania dwóch książek: "Przeklęte, zaklęte" i "Przebudzenie". Pani Irena opowiadała również o swojej nowej powieści" Przerwana podróż". Będziemy po nią mogli sięgnąć już w październiku

Spotkanie przebiegało w  bardzo miłej atmosferze. Wzięło w nim udział 20 osób. Pisarka  cierpliwie odpowiadała na  pytania czytelników, a na koniec rozdawała autografy i pozowała do pamiątkowych fotografii.

Hanna Kowalewska w Kwiatkowicach

28 kwietnia 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską -poetką, pisarką, autorką scenariuszy i słuchowisk radiowych.

Pani Hanna jest autorką cyklu o Zawrociu (Tego lata w Zawrociu, Góra śpiących węży, Maska Arlekina, Inna wersja życia  i Przelot bocianów), powieści Julita i huśtawki, powieści dla młodzieży Letnia akademia uczuć oraz dwóch tomików wierszy. Na spotkanie do Kwiatkowic przyjechała na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece. Na początku Hanna Kowalewska przeczytała nam fragmenty swojej najnowszej powieści Tam, gdzie nie sięga już cień (książka ukazała się niespełna tydzień wcześniej). Następnie opowiadała o procesie powstawania tej książki, przedstawiła bohaterów i uchyliła rąbka tajemnicy na temat fabuły.

Pisarka przybliżyła również historię swojej kariery, opowiedziała o pasji pisania, o tym, co ją  inspiruje i skąd czerpie pomysły do książek. Na zakończenie przeczytała dwa swoje wiersze z tomiku Anna tłumaczy świat.

Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. Na zakończenie były podziękowania, autografy i  pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie zostało przygotowane wspólnie z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi.Wzięła w nim udział również pani Kinga Siekierska - koordynator wojewódzki DKK.

Barbara Kosmowska w Kwiatkowicach

Gościem Dyskusyjnego Klubu Książki przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach była Barbara Kosmowska. Spotkanie odbyło się 17 kwietnia 2013 r. , a uczestniczyło w nim około 30 osób.

Barbara Kosmowska - autorka książek dla młodzieży i dorosłych, laureatka wielu konkursów literackich, między innymi  "Dziennik Polskiej Bridget Jones" i "Uwierz w siłę wyobraźni" - od pierwszych chwil spotkania ujęła wszystkich swoją osobowością. Okazała się osobą bardzo sympatyczną, miłą, przyjazną i otwartą. O swojej twórczości  i sobie samej opowiadała ciekawie, z  dużym poczuciem humoru. Zaprezentowała najnowszą  powieść "Niechciana",  wspomniała również o "Ukraince" - książce, która ukaże się niebawem.  Na zakończenie odpowiedziała na pytania czytelniczek, wpisała dedykacje do książek i pozowała do pamiątkowego zdjęcia. 

Spotkanie z panią Kosmowską było pierwszym spotkaniem autorskim w działalności naszego DKK.  Debiut niezwykle udany, jak stwierdzili jego uczestnicy.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi