Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk w Działoszynie

13 października 2015 o godz. 19.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn odbyło się kolejne spotkanie autorskie organizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem w nasze progi zawitała Małgorzata Gutowska - Adamczyk, pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Jest autorką wielu powieści, tj. Niebieski nitki (Książka Tygodnia od 12 do 18 września 2005 roku przyznana przez Portal Rynku Wydawniczego), 13. Poprzeczna (Książka Roku 2008 polskiej sekcji IBBY), bestsellerowej serii Cukiernia Pod Amorem (Książka roku 2011 Portalu Granice.pl), serii Podróż do miasta świateł i wielu innych.

Podczas spotkania autorka opowiedziała nam o swojej pasji pisania, która wyraźnie splata się z pasją do historii. Autorka zareklamowała dwie swoje nowe powieści "Kalendarze" (powieść o czasach dzieciństwa autorki w scenerii szarego PRL-u) oraz "Klątwa" (powieść historyczna osadzona w XVIII w.), z których przeczytała wybrane fragmenty. Ciekawe były również historie związane z pracą nad scenariuszem i realizacją serialu telewizyjnego "Tata, a Marcin powiedział". Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, ciekawe były komentarze autorki na temat historii, polityki oraz telewizji. Na zakończenie można było zakupić książki, zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie za inspirujące spotkanie.