"Czy wojna jest dla dziewczyn" - Filia nr 2 Pabianice

Podczas majowego spotkania DKK dla podopiecznych PSONI Pani Kasia czytała książkę Pawła Beręsewicza - „Czy wojna jest dla dziewczyn?” Autor będzie gościem Filii nr 2 w październiku. Z tej też okazji przy najbliższych spotkaniach spotkaniach również prezentowana będzie jego twórczość. Przeczytana dziś książka to historia dziewczynki, której lata dzieciństwa przypadły na okres wojny. Opowiada ona o swoim ukrywającym się tacie, który uciekł z obozu dla jeńców, mamie lekarce, która trafiła do Oświęcimia oraz Antku, który uważał, że wojna nie jest dla dziewczyn. Ta smutna i refleksyjna opowieść wzruszyła słuchaczy. Uznali, że straszne jest dzieciństwo podczas wojny i chyba współcześni rówieśnicy tamtych dzieci czasami nie potrafią doceniać tego co mają. Następne spotkanie w czerwcu, tym razem słuchacze poznają rodzinę Ciumków.