"Najmniejsza dziewczynka na świecie" - Filia nr 2 Pabianice

W listopadowym spotkaniu DKK dla niepełnosprawnych intelektualnie czytana była książka Sally Gardner - „Najmniejsza dziewczyna na świecie”. Jest to historia małej Ruby, która straciła rodziców. Po tej życiowej tragedii dziewczynka trafiła do szkoły iluzjonistów. W przeciwieństwie do innych uczniów tej szkoły Ruby potrafiła czytać i pisać. Chociaż jej rodzice byli wspaniałymi czarodziejami wydawało się, że córka nie odziedziczyła po nich niezwykłego talentu. Chociaż kiedy Ruby bardzo się czegoś bała kurczyła się i stawała bardzo malutka. Dziewczynka na swej drodze spotyka Pannę Pinkerton, Czarnoksiężnika Wspaniałego, Wuja Alfonsa, ciotkę Hat. Wszystkie te postacie mały wielki wpływ na życie Ruby doprowadzając do bardzo zaskakującego finału. Opowiadanie o małej dziewczynce podobało się uczestnikom spotkania. Reagowali śmiechem na niektóre historie z książki. Za miesiąc poznają historię kolejnego bohaterów z serii magicznych dzieci.