Sally Gardner -" Chłopiec szybki jak strzała". Filia 2 Pabianice

W czwartek 15 września odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla osób niepełnosprawnych. Na początku każdy z uczestników opowiadał jak spędzał wakacje. Następnie przeszliśmy do czytania książki. Tym razem było to opowiadanie Sally Gardner pt. - „Chłopiec szybki jak strzała”. Jest to historia Timmiego, którego mama opuściła wyjeżdżając do Hiszpanii. Chłopiec pozostał pod opieką dziadków. Timmi z tęsknoty za mamą zagłuszał objadając się słodyczami. Przez to był pulchnym chłopcem obiektem kpin kolegów. Kochał piłkę nożną, jednak nadwaga uniemożliwiała Timmiemu uprawianie sportu. Ale pewnego dnia w życiu chłopca nadchodzą zmiany... Historia ta bardzo spodobała się i wzruszyła słuchaczy. Chcieliby poznać historie innych bohaterów książek z serii „Magiczne dzieci”. Prośba ta na pewno zostanie spełniona na następnych spotkaniach klubu. W dzisiejszym wzięło udział 10 uczestników.