Sue Bentley - "Nadmorska tajemnica"

18 lutego odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla osób niepełnosprawnych. Ponieważ dzień wcześniej przypadał Światowy Dzień Kota, omawiano książkę

Sue Bentley – pt. : „Nadmorska Tajemnica”. Jest to historia przyjaźni nastoletniej Marty oraz kotka Płomyka. Tak naprawdę Płomyk jest lwem, księciem ,dziedzicem Lwiego Tronu w Magicznej Krainie. Niestety, z powodu swojego wuja Hebana znajduje się w niebezpieczeństwie. Dlatego też ukrywa się pod postacią kociaka. W ukryciu czeka aż nabierze tak olbrzymich mocy by pokonać przeciwnika i zostać królem. Płomyk pojawia się w pewnej nadmorskiej miejscowości gdzie spotyka Martę. Dziewczynka czuje się nieco osamotniona ponieważ niedawno się tutaj przeprowadziła. Marta nikogo jeszcze nie zna i tęskni za koleżankami. Podczas wędrówki plażą dziewczynka znajduje kotka i postanawia się nim zaopiekować Płomyk przemawia ludzkim głosem. Kotek wyjawia Marcie swoją tajemnicę. Dziewczynka wkrótce poznaje rodzeństwo Luizę i Jędrka. Dzieci pokazują jej „Zatokę Przemytników”. Podczas wędrówek Marcie towarzyszy Płomyk. Kotek kilkakrotnie, dzięki swojej magicznej naturze, ratuje ją w niebezpiecznych sytuacjach. Słuchaczom książka bardzo się podobała. Wrażenie zrobiły fragmenty fantastyczne. Szczególnie ten, kiedy Płomyk uratował Martę przed utonięciem, zamieniając dziewczynkę w delfina. Słuchaczy rozbawił też Jędrek. Chłopak zaprosił Martę na wycieczkę, podczas której pozostawił ją samą na stromej skale. Na drugi dzień w ramach przeprosin podarował dziewczynce swoje stare, wysłużone buty do chodzenia po skałach. Podopieczni PSOUU ocenili książkę jako bardzo ciekawą i trzymającą w napięciu od początku do końca.

Następne spotkanie 17 marca. Omawiana będzie książka Holly Webb - „Czekoladowy piesek”.