Podwójne życie Anastazji i Amelii

23.09.2014 r. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, na kolejnym w tym roku spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla niepełnosprawnych, czytana i omawiana była książka Agnieszki Łaskiej „Magiczna tajemnica”.

Anastazja i Amelia żyją równocześnie w dwóch równoległych światach, na Ziemi gdzie prowadzą normalne życie nastolatek i w krainie aniołów, gdzie jako Iskra i Aurora marzą by zostać Stróżem człowieka. W ich magicznej krainie trwa jednak walka pomiędzy czarnymi i białymi aniołami, dlatego dostają ważniejsze zadanie. Muszą odnaleźć Kamienne Serce, bo tylko ono pomoże aniołom pokonać zło i ocalić magiczną krainę.

Było to dla nas spotkanie z fantastycznym światem, pierwszy raz słuchaliśmy książki opowiadającej o aniołach. - stwierdzają klubowicze. Podobał się nam pomysł na równoległe światy i ciekawiło podwójne życie zwykłych uczennic.

„Magiczna tajemnica” jest debiutem literackim młodziutkiej autorki. Ze wstępu wynika, że tak jak bohaterki jej książki, uczęszcza jeszcze do szkoły.

Nie udało nam się na spotkaniu przeczytać i omówić całej opowieści, dlatego na kolejnym klubowym spotkaniu 17 października powrócimy do „Magicznej tajemnicy”.

W spotkaniu wzięło udział jedenaście osób – podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy PSOUU Koło w Pabianicach wraz z terapeutką.

Ewa Pawlak

relacja powstała na podstawie  wypowiedzi

uczestników DKK F2 MBP  w Pabianicach