"Ostrożnie!" oraz "Bajki Wielkanocnego Zajączka" - Filia 2 Pabianice

Z uwagi na padający wiosenny deszcz, marcowe spotkanie DKK dla dzieci odbyło się

w przedszkolu. Na początek pani z biblioteki czytała książkę Grzegorza Kasdepkego pt. - Ostrożnie! Z tych opowiadań dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w otoczeniu. Paluszków nie wolno kłaść między drzwi, wciskać do szpar itp. Ponieważ może to się skończyć nawet złamaniem! Również zabawkami należy bawić się w sposób właściwy. W żadnym wypadku nie wolno klocków wpychać sobie do nosa czy do buzi. Kolejne opowiadanie dotyczyło poparzeń. Autor ostrzegał przed gorącą zupą, herbatą a nawet kaloryferem. Dzieciom nie wolno również bawić się zapałkami! Na koniec było o gazie. Kuchenkę gazową mogą obsługiwać jedynie dorośli. Maluchom nie wolno ruszać kurków od kuchenki. Ani grzebać przy butli gazowej. To może być niebezpieczne, ponieważ ulatniającym gazem można się zatruć, a jeśli wejdzie ktoś z ogniem.....Po tej dawce przerażających historii, przyszła chwila na łagodniejszą lekturę. Choć do świąt pozostało jeszcze trochę czasu, Pani bibliotekarka poczytała książkę „Bajki wielkanocnego zajączka”. Pani bibliotekarka przyniosła również mnóstwo kolorowych książeczek. Na zakończenie spotkania dzieci z zainteresowaniem oglądały ich ilustracje.