Gilbert Delahayae - "Martynka i Dzień Mamy" Filia nr 2 Pabianice

W majowym DKK dla przedszkolaków wzięła udział 20 osobowa grupa trzylatków. Z uwagi na wyjątkowo młody wiek uczestników, nieco zmieniono formułę spotkania. Na początku z okazji zbliżającego się Dnia Matki, przeczytano dzieciom książkę pt: „Martynka i Dzień Mamy”. Następnie aby urozmaicić maluchom czas spędzany w bibliotece, przygotowano stół pełen kolorowych książek. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały ilustracje. Poprosiły też aby im przeczytać  kilka krótkich książeczek. Dodatkową atrakcją były dwa stoliczki pełne malowanek z bohaterami bajek. Na zakończenie spotkania dzieci zostały poczęstowane cukierkami.