„Krowa Matylda bawi się w chowanego”

12 listopada 2015 r., w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej, na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych przeczytana i omówiona została książka Alexandra Steffensmeiera „Krowa Matylda bawi się w chowanego”.

To druga omawiana na klubowym spotkaniu książka Alexandra Steffensmeiera o sympatycznej krowie Matyldzie i mieszkańcach pewnej zagrody. Matylda nie jest zwyczajną krową, zwyczajni nie są również pozostali mieszkańcy tej wesołej zagrody. Zabawa w chowanego to jedna z ich ulubionych zabaw. Tym razem Matylda ukryła się wysoko na drzewie, ale by z niego zejść potrzebowała przyjaciół. „Słyszałam o kotach na drzewach, ale żeby od razu cała zagroda ?” - pomyślała gospodyni idąc z drabiną w kierunku drzewa.

Książka podobała się wszystkim uczestnikom spotkania, pełne humoru dialogi i zabawne ilustracje zmuszały ich do śmiechu. Przygoda, która przytrafiła się mieszkańcom zagrody wzbudziła wyobraźnię dzieci, chętnie uczestniczyli w dyskusji opowiadając własne wesołe przygody, gdy z innymi dziećmi bawiły się w chowanego.

Na kolejne spotkanie, które odbędzie się 10 grudnia2015 roku zaplanowana została książkach Marie Duval i Alaina Josta „Opowieści Świętego Mikołaja”.

Ewa Pawlak