„Wszystko zgodnie z planem”

Padający deszcz sprawił, że 6 maja 2015 r., przedszkolaki ponownie zaprosiły moderatora w gościnne progi przedszkola. Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki czytana i omawiana była książka Grzegorza Kasdepke Kacper z szuflady”.

Kacper nie jest wymyśloną postacią i przygody które przeżywa, zdarzyły się naprawdę. Wszystko zaczęło się od starej szuflady, na dnie której, autor znalazł zaginione przed laty własne opowiadania o jego małym synku. „Kacper z szuflady” to zbiór krótkich i zabawnych historyjek, wzbogaconych pięknymi ilustracjami Piotra Rychela. Przygody Kacpra i jego taty bardzo podobały się dzieciom i rozbudziły ich wyobraźnie. Wśród różnych opowieści: Rozmarzone kalosze, Marzanna, Wszystko zgodnie z planem, Podróż, to Przedszkole marzeń sprowokowało małych klubowiczów do dyskusji. Dzieci opowiadały o swoim przedszkolu, choć nie jest doskonałe lubią do niego chodzić. Mają ciekawe zajęcia, wycieczki, wesołe zabawy zorganizowane przez ulubione panie i nie muszą leżakować.

W spotkaniu wzięło udział dwadzieścia osób. Mali klubowicze bardzo polubili bohaterów książki, obcowanie z nią sprawiło wszystkim ogromną frajdę, pełne humoru dialogi zmuszały do śmiechu.

Na kolejnym klubowym spotkaniu, 10 czerwca 2015 r., powrócimy do książki Grzegorza KasdepkeKacper z szuflady”.

Ewa Pawlak