„Kto się czubi, ten się lubi”?

23 kwietnia 2015 r., spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych odbyło się w przedszkolu. Czytana i omawiana była książka Grzegorza Kasdepke Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”.

Kuba i Buba to wyjątkowe bliźnięta, bardzo różnią się od siebie i to pod każdym względem. Grzeczny, dobrze uczący się Kuba jest przeciwieństwem wiecznie rozrabiającej siostry, więc kłótnie między rodzeństwem są na porządku dziennym. Myli się jednak ten, kto myśli, że bliźniaki się nie lubią.

Zbiór zabawnych, krótkich opowiadań o niesfornym rodzeństwie, to ciekawa i pouczająca lektura. Każdą historię kończy pomysł na atrakcyjne spędzenie czasu, wspólne zabawy i wspólne przygotowywanie przysmaków z książkowych przepisów.

Opowiadania o sympatycznych bliźniakach bardzo podobały się małym klubowiczom, wszyscy chętnie uczestniczyli w dyskusji. Przedszkolaki opowiadały o relacjach z własnym rodzeństwem, o wspólnej zabawie, pomocy w domu i o sprzeczkach z bratem lub siostrą. Jak wspólnie stwierdzili, oni są zawsze grzeczni, tylko rodzeństwo utożsamiają z niesforną Bubą.

W spotkaniu wzięły udział dwadzieścia dwie osoby. Na kolejnym klubowym spotkaniu, 06.05 maja 2015 r., omawiać będziemy kolejną książkę Grzegorza Kasdepke „Kacper z szuflady”

Ewa Pawlak