O jesieni w "Czterech porach roku z kubusiem Puchatkiem"

Historia o kolorowym latawcu

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w dniu 24 października 2013 r., ze względu na padający deszcz, odbyło się w przedszkolu. Czytana i omawiana była bajka pt. „Jesień” z książki W. Disneya „Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem”. W spotkaniu uczestniczyło dziewiętnaścioro dzieci z IV grupy Przedszkola Miejskiego nr 12 w Pabianicach.

Kubuś Puchatek i jego przyjaciele to ulubione postacie wszystkich dzieci. Mali czytelnicy bardzo lubią słuchać opowieści o ich przygodach. Główny bohater opowiadania, mały kangurek, szukając kogoś do zabawy, ujrzał na drzewie wśród liści parę ogromnych oczu. Wystraszony pobiegł do Królika i opowiedział o potworze siedzącym na gałęzi. Tą straszną wiadomością postanowili podzielić się z Puchatkiem. W drodze do Kubusia dołączył do nich Tygrysek, który dla zabawy przestraszył przyjaciół okrzykiem z krzaków.

Gdy już w czwórkę stanęli pod drzewem okazało się, że to nie oczy potwora, tylko latawca. Historia o kolorowym latawcu, który wystraszył małego kangurka bardzo spodobała się dzieciom, a piękne, zabawne ilustracje sprawiły, że obcowanie z tą książka było dla wszystkich ogromną frajdą. Mali klubowicze chętnie uczestniczyli w dyskusji i opowiadali o własnych pomysłach na zabawę w jesienne dni. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o jesieni. Było sympatycznie i wesoło.

Spotkamy się za miesiąc, 28 listopada, a czytać i omawiać będziemy książkę Gilberta Delahaye

„Martynka i wróbelek”.

Ewa Pawlak