Wiosenne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece.

Dlaczego Czerwony Kapturek gonił wilka, Tomcio Paluch gwałtownie urósł, a czarownica wypiękniała?

Na te i inne, równie intrygujące pytania, szukaliśmy odpowiedzi podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, w którym uczestniczyli pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim.

W bajkowy świat zabrał nas spektakl Bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowego, przygotowanego na podstawie bajki pt. „Komu zupki”, autorstwa Quitterie Simon.

Ponieważ głównym tematem książki była ugotowana przez czarownicę zupa jarzynowa i jej zdrowotne właściwości, więc nasi Klubowicze spotkali się ze Specjalnymi Gośćmi Klubu – witaminami i minerałami. Pozostając w baśniowej atmosferze, udało nam się porozmawiać na całkiem poważny temat, czyli o zdrowym odżywianiu.

W drugiej części spotkania książka pani Laury Leuck pt. „Na jeden dzień”, zaprosiła nas do rymowanej zgaduj-zgaduli, a biblioteczne pacynki, do wesołej zabawy.

Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie!

"Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

Link do filmiku: