Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Zabawnie i edukacyjnie – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej bibliotece

Co to jest beta karoten, fosfor, skrobia? Jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma witamina C?

Czy jarzyny zawarte w zupie jarzynowej mogą działać jak czary?

To tylko kilka z wielu pytań jakie nasunęły się nam po spektaklu  Bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowego pt. „Komu zupki?”

To zabawne, a jednocześnie edukacyjne przedstawienie obejrzały dzieci z przedszkola „Magnolki”, które w dniu 15 stycznia 2018 r. wzięły udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży. 

Pozostając  w temacie zdrowego odżywiania, dokładniej przyjrzeliśmy się też książce pt. „Przekroje. Owoce i warzywa”, która w zabawny sposób, z pomocą dużych ilustracji, opowiedziała nam jakie witaminy i minerały „mieszkają” w warzywach i owocach i co mogą „zdziałać” dla naszego zdrowia.

W kolejnej części naszego spotkania przyszła kolej na książkę – zgadywankę pt. „Odkryj gdzie…” . Były to zagadki o zwierzętach i okazało się, że nie wszystkie ciekawostki  z życia zwierząt zawarte w tej książeczce,  są nam znane, np. „Gdzie niedźwiedź polarny szuka jedzenia?”.

Na zakończenie naszego spotkania, korzystając z wizyty w bibliotece, mali klubowicze wybierali i rezerwowali książki do wypożyczenia.

Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy do biblioteki!

"Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi